blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

W piątek 27 grudnia 2019 r. w święto św. Jana apostoła i ewangelisty w naszej świątyni odprawiona została Msza św. trydencka z obrzędem poświęcenia wina, którą celebrował ks. Marek Frąckowiak - wikariusz naszej parafii.

Aleksandra Borowiak

Korowód Świętych AD 2019   Dnia 31.10.2019 r. w Parafii Narodzenia NMP w Kaźmierzu zorganizowano kolejny Korowód Świętych i Bal Wszystkich Świętych. Początek miał miejsce w kościele o godz. 18.45. Po krótkim nabożeństwie do Wszystkich Świętych
w radosnym orszaku wyruszyliśmy wspólnie na ulice Kaźmierza. Przejście do szkoły zabezpieczali nasi strażacy. Harcerze oświecali trasę pochodniami, a my doświetlaliśmy latareczkami, które zabraliśmy ze sobą. W drodze towarzyszyła nam wspaniała orkiestra, którą „dowodził ”pan Piotr Nobik. Przy jej akompaniamencie wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki religijne.
   Po dotarciu do szkoły bardzo ciepło przywitał nas, (a było troszkę chłodno) niezastąpiony wodzirej - pan Waldek Hermann. Na początku wszyscy uczestnicy zostali obdarowani książeczką ”Spotkanie z Jezusem”, długopisem oraz cukierkami. W repertuarze muzycznym wybrzmiewały ewangeliczne rytmy, które zachęcały do tańca wszystkich uczestników. Nie zabrakło też pełnych emocji zabaw i występów na parkiecie.

A. Borowiak

Hołd   W trzecią niedzielę października tj. 20.10.2019 r.  obchodziliśmy Światowy Dzień Misyjny. Uczniowie klas IV i V przygotowali i przedstawili podczas homilii na Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 10.45 Hołd Matce Bożej Różańcowej. Uczniowie krótko przedstawili treść tajemnicy, a następnie oddając hołd Matce Bożej, złożyli symboliczny kwiatek.

Jerzy Oses

Koncert organowy   W niedzielę 6 października 2019 r. w naszej świątyni odbył się kolejny już koncert organowy organizowany przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kaźmierzu i naszą parafię. Tym razem przed kaźmierską publicznością wystąpiło trio w składzie; Barbara Gutaj-Monowid - sopran, Radosław Mateja-organy i Jan Czaja-wiolonczela. W programie koncertu, który prowadził Waldemar Hermann, znalazły się utwory takich kompozytorów jak; Gordon Young, Johann Sebastian Bach, Robert Schumann, Anton Arensky, Vincenzo Bellini, Camille Saint-Saëns, Giacomo Puccini, Ernest Bloch, Jacek Sykulski, Ennio Morricone, Wojciech Kilar i César Franck.

Alicja Szopa

P1000523   01.08.2019 r. z Kaźmierza wyruszyła pielgrzymka autokarowa na Mazury. Naszym opiekunem  był ks. Proboszcz Krzysztof Musiał. Do Gietrzwałdu dotarliśmy o 5.30. O godzinie 6.00 przy opadającej na Gietrzwałdzkich Błoniach mgle, na tle przyległego lasu przy kapliczkach obrazujących sceny Męki Pańskiej uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej pod przewodnictwem naszego Proboszcza. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, aby odmówić różaniec i uczestniczyć we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Proboszcza. Po Mszy Św. każdy miał czas dla siebie, aby spożyć ranny posiłek, odpocząć i udać się po cudowną wodę do źródełka, które zostało pobłogosławione przez Maryję podczas objawień - „aby chorzy, którzy Tu będą przychodzić, mogli czerpać tę wodę, nią się obmywać i pić, mogli otrzymać zdrowie, jeżeli będą ufać Bogu i modlić się”. Po zakończeniu zwiedzania przejechaliśmy do Starego Folwarku do hotelu.