Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 131
Wczoraj: 105
Razem: 2.085.820

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

Nad konkursem patronat objęli: 

 • Starosta Powiatu Szamotulskiego – p. Beata Hanyżak 
 • Wójt Gminy Kaźmierz – p. Zenon Gałka 
 • Dziekan Dekanatu Szamotulskiego -  ks. Tomasz Ren 
 • Proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Kaźmierzu - ks. Krzysztof Musiał 
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu – dr Sylwia Zagórska 
 • Bank Spółdzielczy Duszniki 

Do Konkursu zgłosiło swój udział 34 uczestników, którzy reprezentowali 11 szkół. Występowali oni w trzech kategoriach wiekowych: 

W kategorii recytacji poezji i prozy zgłosiło swój udział 16 uczniów. 

 • w grupie wiekowej klas I - III  wystąpiło  5 uczniów 
 • w grupie wiekowej klas IV -VI  wystąpiło  6 uczniów 
 • w grupie wiekowej klas VII - VIII  wystąpiło 5 uczniów 
 • W kategorii piosenki zgłosiło swój udział 19 uczniów 
 • w grupie wiekowej klas I - III  wystąpiło 8 uczniów 
 • w grupie wiekowej klas IV- VI wystąpiło 7 uczniów 
 • w grupie wiekowej klas VII - VIII wystąpiło 3uczniów 

Umiejętności uczniów oceniała Komisja w składzie: 

 • Alina Chojnacka - wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu 
 • Lech Chojnacki - aktor i reżyser od wielu lat związany z Teatrem Animacji w Poznaniu 
 • Krzysztof Koput - Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia. 

   Zaproszeni Goście podkreślali, że wszyscy uczestnicy konkursu są ZWYCIĘŻCAMI, ponieważ kontynuują przekaz nauczania, jaki zostawił dla nas Święty Jan Paweł II oraz wspaniale zaprezentowali swoje talenty. Poprzez prezentowanie utworów związanych z Naszym Orędownikiem w Niebie uczestnicy przybliżyli nam przesłanie, które zostawił do realizacji jako zadanie nie na dzień, czy dwa tylko na całe życie. 

W kategorii POEZJI I PROZY 

w grupie wiekowej klasy I-III: 

 • I miejsce - Hanna Kasprowiak - Szkoła Podstawowa w Przyborowie 
 • II miejsce - Jan Grzegorzewski - Szkoła Podstawowa nr 3 w Szamotułach 
 • III miejsce - Tadeusz Borowiak - Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu 

w grupie wiekowej klasy IV-VI: 

 • I miejsce - Wiktor Rakowski – Szkoła Podstawowa w Grzebienisku 
 • II miejsce - Filip Lota – Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie 
 • III miejsce - Zofia Drewniak – Szkoła Podstawowa w Przyborowie 

w grupie wiekowej klasy VII-VIII: 

 • I miejsce - Klaudia Ossowska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Szamotułach 
 • II miejsce - Zuzanna Bożyczko - Szkoła Podstawowa w Przyborowie
 • III miejsce - Maria Domaniecka - Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu 

W kategorii PIOSENKA wyłoniono laureatów: 

w grupie wiekowej klasy I-III: 

 • I miejsce - Laura Jakubowska - Szkoła Podstawowa w Pamiątkowie 
 • II miejsce - Maria  Jaroszyk - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sycynie 
 • III miejsce - Lena Sieradzon-  Szkoła Podstawowa w Chrustowie

w grupie wiekowej klasy IV-VI: 

 • I miejsce - Maria Krukowska - Szkoła Podstawowa w Grzebienisku 
 • II miejsce - Maria Lendzion - Szkoła Podstawowa w Przyborowie 
 • III miejsce - Antoni Kaczmarek -  Szkoła Podstawowa w Ostrorogu 

w grupie wiekowej klasy VII-VIII: 

 • I miejsce - Zuzanna Til - Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu 
 • II miejsce - Maria Perz - Szkoła Podstawowa w Ostrorogu 
 • III miejsce - Emilia Bukhreeva - Szkoła Podstawowa w Grzebienisku 

   Po zakończeniu występów wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany w holu budynku szkoły. Dzięki wspaniałym naszym sponsorom - ludziom o otwartych sercach - mogliśmy ugościć wszystkich obecnych wieloma smakowitymi słodkościami. Po przerwie Komisja nastąpił moment długo wyczekiwane przez uczestników ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Każdy z uczestników został nagrodzony wspaniałymi nagrodami niezależnie  od zdobytego miejsca. Ponadto wszyscy prezentujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, gadżety i piękne książki. Laureaci z grupy klas VII-VIII otrzymali dodatkowo wpłatę na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w kwocie: 150 zł, 100 zł,  50 zł. Jako organizatorzy Konkursu pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, którzy otwarli dla nas serce i podzielili się swoimi dobrami. Niech Bóg to wynagrodzi! Wyrazy wdzięczności i podziękowań pragniemy skierować do Szanownej Komisji za podjęcie się takiego trudnego i odpowiedzialnego zadania, jakim jest ocenianie. Dziękujemy ks. Mikołajowi Konarskiemu, p. Krzysztofowi Lubce, p. Robertowi Winieckiemu, p. Joannie Pawłowskiej,  p. Katarzynie Maciejewskiej i p. Marzenie Kupś za pomoc w przygotowaniu, nagłośnieniu i upiększeniu sali, w której odbywał się konkurs. Szczególne wyrazy wdzięczności za pomoc kieruje do osób pracujących  w sekretariacie naszej szkoły p. Piotrowi Pawełczykowi, który czuwał od początku nad sprawnością przebiegu konkursu oraz p. Kornelii Kanieckiej. Tegoroczny konkurs prowadziły uczennice z klas VII Amelia Mazurek, oraz Aleksandra Kornatowska, natomiast nad całością czuwała p. Aleksandra Borowiak i Alicja Szopa wraz z dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu p. dr Sylwią Zagórską. Wszyscy zgromadzeni podczas konkursu mogli przemyśleć, co święty Jan Paweł II chciał nam przekazać w swoich dziełach, abyśmy starali się realizować je w codziennym życiu.

Opracowały: Aleksandra Borowiak i Alicja Szopa 

 
 
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.