blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej

1508 wniebowziecie 1    "Na chwałę Boga Wszechmogącego, który szczególną swą łaskawość Maryi Pannie okazał, ku czci Jego Syna, Nieśmiertelnego Króla wieków i Zwycięzcy grzechu i śmierci, dla pomnożenia blasku świętej Jego Matki, dla uweselenia i radości całego Kościoła, powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, błogosławionych Apostołów Piotra i Pawła oraz Naszą, ogłaszamy, określamy i definiujemy jako objawiony przez Boga dogmat wiary, że Niepokalana Boża Rodzicielka, zawsze Dziewica, Maryja, po wypełnieniu żywota ziemskiego, została z ciałem i duszą do chwały niebieskiej wzięta".

Munificentissimus Deus   PIUS XII

Jerzy Oses

  Ponieważ w dniu dzisiejszym obchodzimy święto św. Wawrzyńca chciałbym przybliżyć nieco tą postać. O św. Wawrzyńcu nie wiemy zbyt wiele. Wawrzyniec żył w III w. był jednym z siedmiu diakonów Kościoła rzymskiego za czasów papieża Sykstusa II. Zginął śmiercią męczeńska 10 sierpnia 258 roku. Tradycja podaje, że pochodził z Hiszpanii a jego rodzicami byli Orencjusz i Pacjencja. Wiadomość przekazywana z pokolenia na pokolenie wspomina o jego męczeńskiej śmierci na rozżarzonej do czerwoności kracie. Wydarzenie to miało mieć miejsce w Rzymie.

Super User

Dotarła do nas wiadomość o nagłej chorobie Ks. Dionizego Koguta. Posługa Jego, jako kapelana u Urszulanek przypadła na lata budowy i oddania do użytku obecnej Kaplicy w Sokolnikach Wielkich. Będąc wśród nas okazywał wiele zainteresowania okolicznym mieszkańcom. Bardzo lubi malować, a kiedy odchodził z Sokolnik Wielkich do pracy na południu Polski, niektóre swoje prace ofiarował mieszkańcom na pamiątkę.

Jerzy Oses

Kolejnym kapłanem wywodzącym się z kaźmierskiej parafii był 

Ks. Cyprian Wojciech Jarochowski (1831-1898)

Urodzony 12 kwietnia 1831 roku w Sokolnikach Małych syn Cypriana Łukasza i Konstancji z Trąmpczyńskich. Brat znanego historyka Kazimierza. Ksiądz – działacz społeczny, działacz powstańczy w roku 1863. W roku 1852 ukończył Gimnazjum Marii Magdaleny w Poznaniu. W roku 1854 ukończył seminarium duchowne i wyjechał na zachód europy w celu dalszych studiów. W roku 1856 otrzymał świecenia kapłańskie i skierowany został do parafii w Krobi jako wikariusz.

Więcej w dziale "Duszpasterze"

Jerzy Oses / Remigiusz Kaczmarek

   Wracając myślami do tegorocznych uroczystości Bożego Ciała, chcielibyśmy przedstawić kilka fotografii, na których zachowały się procesje z lat minionych. Jak już wspominaliśmy wcześniej, od lat (pewnie kilkuset) trasa procesji w Kaźmierzu prowadzi wokół naszego rynku. Bywało jednak w przeszłości, że czyniono próby wyjścia poza ten obszar i tak przynajmniej dwukrotnie procesja dotarła w okolice osiedla (przy Urzędzie Gminy).