blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Niedziela Palmowa 2017   Uroczystościami Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej, rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Przed mszą św. o godz. 10:45 dzieci zebrały się przy pomniku św. Jana Pawła II. Każde z nich przyniosło ze sobą palmy, które poświecił ks. proboszcz Krzysztof Musiał. Po poświęcenieniu ruszyła procesja do świątyni.

Jerzy Oses

02.04.2017   W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. o godz. 21:00 kaźmierscy parafianie zebrali się na czuwaniu przy pomniku św. Jana Pawła II. Wielu z nich przyniosło ze sobą zapalone znicze, które stawiali u stóp pomnika. Modląc się i śpiewając pieśni maryjne zainicjowane przez proboszcza ks. Krzysztofa Musiała, trwano na czuwaniu do godziny 21:37, czyli godziny śmierci świętego papieża. Przy pomniku wartę honorową zaciągnęli kaźmierscy harcerze pod opieką druhny Anny Kubiak.

Jerzy Oses

Nocna Droga Krzyżowa   W piątek 31 marca 2017r. grupa parafian pod przewodnictwem naszych kapłanów, proboszcza ks. Krzysztofa Musiała i wikariusza ks. Macieja Przybylaka uczestniczyła w nocnej Drodze Krzyżowej. W Wielkopostną drogę pokuty pątnicy wyruszyli o godz. 19:30 spod krzyża misyjnego przy kościele. Przeszli ulicami; Ks. Wacława Faustmanna, Szamotulską, Sienkiewicza, Daglezjową przez las do krzyża we wsi Chrusty. Następnie udali się do Radzyn na ul. Podgórną, dalej ul. Leśną doszli do cmentarza, gdzie złożyli zapalone znicze. Zakończenie miało miejsce przed północą w kaźmierskiej świątyni. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ochotnicy z OSP Kaźmierz.

Janusz Stróżyk

Koncert Kolęd   W niedzielę  22 stycznia 2017 r. w kościele w Kaźmierzu odbył się niezwykle ciekawy koncert kolęd w wykonaniu uczniów sekcji gitarowej z Gminnego Ośrodka Kultury w Kaźmierzu, działającej pod kierownictwem Pana Zenona Cioska. Swoje umiejętności gry na gitarze zademonstrowało 19 młodych adeptów. Każde wykonanie było nagradzane gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną widownię.

Jerzy Oses

Złote Gody   W niedzielę 15 stycznia 2017 r. w naszej świątyni została odprawiona msza św. w intencji Jubilatów obchodzących w 2016 roku Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W czasie Eucharystii małżonkowie odnowili swoje przysięgi małżeńskie, a na zakończenie mszy przyjęli Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia.