blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Super User

Powitanie ks. Adama    W niedzielę 3 września 2017 roku podczas Mszy św. o godz. 10.00 nasi parafianie gromadzący się w sokolnickiej kaplicy powitali swego nowego kapelana - ks. Adama Sławińskiego SAC, który jest zakonnikiem Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Księża z tego Zgromadzenia są powszechnie zwanymi  Pallotynami. Tej uroczystej Najświętszej Ofierze Ciała i Krwi Chrystusa przewodniczył i rzec można w nową społeczność ks. Adama „wprowadził” - Przełożony Prowincjalny ks. Adrian Galbas SAC z Prowincji Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego – jednej z dwóch prowincji, jakie działają na obszarze naszego kraju.
  

Jerzy Oses

Pożegnanie ks. Macieja   Czwartek 24 sierpnia 2017 r. był dla ks. Macieja Przybylaka ostatnim dniem pracy duszpasterskiej w naszej parafii. W wieczornej mszy św. uczestniczyła liczniejsza niż zwykle grupa parafian, którzy chcieli w ten sposób wyrazić wdzięczność ks. Maciejowi za jego pięcioletnią posługę w kaźmierskiej parafii. Na zakończenie mszy głos zabrał proboszcz ks. Krzysztof Musiał, który podziękował wikariuszowi za współpracę, następnie podziękowania i życzenia złożyli przedstawiciele grup parafialnych, rodziny i pojedynczy parafianie.

Remigiusz Kaczmarek

Pożegnanie s. Agnieszki   „Oto moja recepta szczęścia: ciesz się z tego, co Bóg ci da dobrego, że to z ręki Boga otrzymujesz - nie dlatego, że to świat ci daje - i za każdy promyk jasny dziękuj Bogu z uśmiechem radości”. Słowa te wypowiedziane przez założycielkę Urszulanek Serca Jezusa Konającego – św. Urszulę Ledóchowską, jako żywo pasują i były wprowadzane w życie przez s. Agnieszkę Celińską USJK, która przez ostatnie siedem lat pełniła posługę w naszej wspólnocie w sokolnickim „szarym domu”. Dzisiaj opuściła nasze grono, gdyż decyzją swoich przełożonych została przeniesiona na placówkę w Sieradzu, w której już w przeszłości pracowała.

Jerzy Oses

Odpust Parafialny 26.07.2017   Dzisiaj 26 lipca wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Marii Panny. W naszej parafii jest to dzień szczególny, ponieważ św. Anna jest naszą drugą patronką. Dlatego też obchodzimy dziś w naszej świątyni Odpust Parafialny ku czci św. Anny. Suma odpustowa, w której oprócz parafian uczestniczyli również zaproszeni kapłani z okolicznych parafii, odprawiona została o godz. 10:00.

Aleksandra Napierała

Ostra Brama   W dniach 26-30 czerwca 2017r, grupa kaźmierskich parafian pod przewodnictwem naszego księdza proboszcza Krzysztofa Musiała udała się na pielgrzymkę do Wilna, Trok i Kowna. Wyruszyliśmy wczesnym świtem, tuż przed wschodem słońca. Po odmówieniu porannego pacierza i wspólnym odśpiewaniu Godzinek część pielgrzymów pogrążyła się we śnie. Pierwszym punktem pielgrzymki był Kościół św. Antoniego w Sokółce, małym, powiatowym miasteczku, w którym w 2008 roku wydarzył się Cud Eucharystyczny. Konsekrowany komunikant, który podczas rozdawania Komunii upadł na stopnie ołtarza, zgodnie z procedurą, został umieszczony w naczyniu z wodą, aby mógł się rozpuścić. Po kilku dniach na Komunikancie pojawiła się wypukła, czerwona plamka przypominająca wyglądem skrzep krwi, mający postać jakby żywej cząstki ciała.