blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Aleksandra Borowiak

Kolędnicy Misyjni AD 2019  6 stycznia w Święto Trzech Króli przy sprzyjającej pogodzie uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu po raz trzeci wzięli udział w akcji Kolędników Misyjnych. W tym roku zbierane były pieniądze dla dzieci w Rwandzie i Burundi. O godzinie 13.30 po pobłogosławieniu przez ks. Proboszcza w kościele ruszyły trzy grupy rozśpiewanych kolędników z opiekunami i ich rodzicami. Uczestnicy mieli wspaniałe stroje, puszki, gwiazdy, korony oraz byli pełni radości chrześcijańskiej. Jedną grupę stanowili harcerze na czele z p. Joanną oraz p. Magdaleną, natomiast dwie kolejne grupy to chętni uczniowie wraz z ich rodzicami i p. katechetkami. Odwiedziliśmy wiele domów i zebraliśmy znaczącą kwotę. Kolędnicy pozostawiali swoim ofiarodawcom pamiątkę w postaci składanej bombki z błogosławieństwami.

Remigiusz Kaczmarek

Festiwal Kolęd   Po raz kolejny w sokolnickiej kaplicy rozbrzmiewały 6 stycznia znane powszechnie kolędowe dźwięki podczas Festiwalu Kolęd – „kolędujmy Jezusowi dziś”. Można bez mała stwierdzić, że to już tradycja, że w święto Trzech Króli, Siostry Urszulanki SJK proponują naszym parafianom tę swoistą refleksję nad cudem narodzin Jezusa i że w ten nieco inny sposób inicjatywa ta koresponduje jednak z koncepcją tzw. „Orszaku Trzech Króli” – a tych w sokolnickiej wspólnocie również wszak nie zabrakło. Te powszechnie i mniej znane pastorałki i kolędy, które tak bardzo wpisują się w naszą, polską obrzędowość zawsze potrafią w człowieku wzbudzić zachwyt, pobudzają do śpiewu i przede wszystkim inspirują do wewnętrznych, indywidualnych przemyśleń nie rzadko wcale nie wesołych. Tym razem na stopniach sokolnickiej świątyni zaprezentowali się: Zespół “Fermata” działający przy GOK-u w Kaźmierzu, sokolnicka schola „Bromelia” oraz młody aspirant gry na gitarze – Rysiu Kirschke. Ponadto zebrani obejrzeli Jasełka w wykonaniu dzieci uczęszczających do świetlicy opiekuńczo – wychowawczej „Przystań u Anioła”.

Ks. Marek Frąckowiak

Nowi ministranci   W I Niedzielę Adwentu 2 grudnia br. w naszej parafii odbyła się podniosła uroczystość przyjęcia 8 kandydatów do służby liturgicznej. Po Mszy świętej miało miejsce spotkanie i wspólna radość z nowo przyjętych ministrantów, a są nimi: Józef Paluszak, Dariusz Snela, Kamil Polus, Maksymilian Domaniecki, Mateusz Antkowiak, Dawid Łopata, Antoni Tomaszewski, Piotr Majek. W tym miejscu dziękuję wszystkim Rodzicom za pomoc i wsparcie w przygotowaniu tej wyjątkowej uroczystości. Naszym nowym ministrantom życzymy gorliwości w służbie Bożej! Króluj nam Chryste!

Ks. Marek Frąckowiak

KSM Kaźmierz   95 Oddział KSM-u działający przy naszej parafii 1 grudnia 2018 r. obchodził 2. rocznicę powstania. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza św., podczas której dziękowaliśmy za wszelkie inicjatywy podejmowane przez młodych ludzi z naszej parafii. Część obchodów obejmowała również spotkanie integracyjne, na które odpowiedzieli młodzi ludzie z naszej Archidiecezji należącej do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziękuję w tym miejscu wszystkim za trud, poświęcony czas i kreatywność w przygotowaniu tak pięknej uroczystości. 

Aleksandra Borowiak

Korowód Świętych   Dnia 31.10.2018 w Parafii Narodzenia NMP w Kaźmierzu zorganizowano kolejny Korowód Świętych i Bal Wszystkich Świętych. Początek miał miejsce w kościele o godz. 18.45. Po nabożeństwie do Wszystkich Świętych w radosnym orszaku wyruszyliśmy na ulice Kaźmierza. Czuliśmy się bezpiecznie, bo czuwali nad nami nasi strażacy. Przyjechali swoim wozem strażackim, by nasz Korowód mógł kroczyć bezpiecznie. Harcerze oświecali naszą trasę pochodniami, a my doświetlaliśmy naszymi latareczkami, które zabraliśmy ze sobą. W drodze towarzyszyła nam wspaniała orkiestra, którą „dowodził ” pan Piotr Nobik. Przy jej akompaniamencie wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki religijne. Po dotarciu do Szkoły Podstawowej bardzo ciepło przywitała nas pani Dyrektor Hanna Łuczak oraz niezastąpiony wodzirej p. Waldek Hermann. Na początku wszyscy uczestnicy balu stanęli do wspólnej fotografii. Potem każde dziecko otrzymało pamiątkową książeczkę zatytułowaną „Święci mieszkają w niebie” oraz wiele słodkości, którymi częstowały starsze koleżanki z klasy V Karolina i Julia.