Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Ołtarz w kaplicy św. Anny

Stronę Odwiedzono

Wczoraj: 529
Razem: 2.077.492

MIŁOSIERDZIE BOŻE

WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE

Prowincjał przybył tutaj do nas, aby - jeśli tak mogę powiedzieć: „przekazać ks. Adama” - tej społeczności. Ks. Adam zostanie tu z nami i będzie służył wszystkim tzn. i Państwu i siostrom. Więc tym bardziej cieszmy się tym wielkim darem otrzymanym od Pana Boga”. - takimi słowami s. Anna Reczko – Przełożona Centrum Poznańskiej Urszulanek SJK powitała obu kapłanów prosząc jednocześnie swoje współsiostry o przekazanie drobnych upominków – ks. Adrianowi kwiatka, jako znak urszulańskiego uśmiechu i radości; a ks. Adamowi „wyprawkę urszulańską” - tzn. zbiór publikacji, aby mógł bliżej zapoznać się ze św. Urszulą, Jej charyzmatem i dziełami – co spotkało się z gromkimi oklaskami. Następnie swoje serdeczne powitanie wypowiedziały przedstawicielki miejscowej społeczności w osobach Pań Sołtys. Także dzieci oraz ministranci powitali nowego kapłana, jak również s. Małgorzatę Dąbrowską, dla której jest to również czas rozpoczęcia pracy w kolejnym - nowym „szarym domu”.
   Ks. Adam Sławiński jest kapłanem z ponad trzydziestoletnią praktyką (święcenia przyjął w 1983 r. w Ołtarzewie k. Warszawy – przyp. red.). Pracował na parafiach m.in.: w Zakopanem, w Chełmnie, w Rynie,  w Szczecinie, w Kisielicach, w Częstochowie czy w Ząbkowicach Śląskich. Do naszej społeczności przybył wprost z Parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu, do której przynależą także kościoły filialne w miejscowościach Glinik i Rybnica Leśna – którymi się zajmował. Jak wspomniał żartobliwie Prowincjał, przedstawiając wiernym swego brata - do Wałbrzycha nie pojedzie teraz zbyt szybko, gdyż ludzie niechętnie żegnali się z ks. Adamem.
   Życzymy zatem nowemu kapelanowi wielu łask od naszego Pana – by, jak najlepiej prowadził i błogosławił tę Jego posługę w naszej wspólnocie. Niech Moc Ducha świętego wspomaga w pracy a Matka Boża niech otacza swym płaszczem opieki. Niech św. Urszula Ledóchowska jak również św. Wincenty Palloti czuwają i dostarczają dużo dobrej  rady i odwagi w pełnieniu Dobra i Miłości Bożej.
Szczęść Boże ks. Adamie!

foto: R. Kaczmarek