Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Ołtarz w kaplicy św. Anny

Stronę Odwiedzono

Wczoraj: 502
Razem: 2.077.736

MIŁOSIERDZIE BOŻE

WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE

Dzięki uprzejmości właścicieli marketu „Dino” rodzice dzieci komunijnych mogli właśnie w tym miejscu przygotować 3 ołtarz, gdzie sprawowana była Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Musiał. Słowo Boże, do wiernych wygłosił ks. Maciej Przybylak.. Baldachim nieśli panowie sołtysi a w uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu, Gimnazjum w Kaźmierzu, OSP Radzyny, OSP Sokolniki Małe oraz poczty parafialne. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji poprowadzonej nową trasą czuwali tradycyjnie druhny i druhowie z OSP Kaźmierz. Ks. proboszcz w swym podziękowaniu wyraził wdzięczność osobom z wymienionych wyżej instytucji i serdeczne słowo skierował również do innych osób, bez których pomocy nie byłoby tej pięknej uroczystości. Do grona tego zaliczył: rodziny i ich sąsiadów przygotowujący ołtarze, dzieci w tym również pierwszo-komunijne i ich rodziców, a także kaźmierskie szkoły, pracowników zakładu ZUK, właścicieli marketu „Dino”; orkiestrze dętej grającej pod przewodnictwem p. Piotra Pospiesznego. a także szafarzom, p. kościelnemu i p. organiście. Osobne podziękowanie ks. K. Musiał skierował do ks. wikarego. Jak się okazuje była to dla ks. Macieja ostatnia świąteczna homilia wygłoszona w naszej parafii. Decyzją arcybiskupa poznańskiego został on skierowany po wakacyjnej przerwie do pracy w nowym miejscu. Za rok …a za rok proboszcz zdradził jak sam określił - newsa, że procesja Bożego Ciała przejdzie swą tradycyjną trasą wokół rynku.