Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Ołtarz w kaplicy św. Anny

Stronę Odwiedzono

Wczoraj: 502
Razem: 2.077.636

MIŁOSIERDZIE BOŻE

WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE

Jeszcze przed uroczystą celebrą zebrani wysłuchali komentarza poprowadzonego do pokazu multimedialnego, w którym przypomniana została święta – Jej życiorys i dzieło życia. Szczególny nacisk postawiony został na słowach, jakie o „mateczce”, jak nazywana jest przez swe duchowe powiernice - wypowiedział o Niej papież Jan Paweł II..... „Była osobą bardzo spokojną. Pełniła całym swoim życiem wolę Bożą, o czym świadczą słowa: „Tak Bóg chce”, które wypowiadała w chwilach rozterki i trudu. Kochała Magnificat - Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy... Był on dla niej hymnem radości”. Także przedszkolaki, uczęszczające do Przedszkola pw. Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich przygotowały się na tę okoliczność – sypały kwiatki, a także licznie wzięły udział u krótkim quizie, jaki poprowadziła ich wychowawczyni. Konkurs ten był pokłosiem projektu, jaki szerzej od kilkunasty miesięcy łączy ze sobą wszystkie przedszkola prowadzone przez Siostry Urszulanki SJK. W majowej odsłonie tego pomysłu sokolnicka placówka zaproponowała innym jednostkom grę planszową zatytułowaną „Słoneczna Gra”. Po zakończonej Eucharystii wszyscy zebrani uklękli przed Najświętszym Sakramentem odmawiając jak codziennie w maju Litanię Loretańską. Następnie w uroczystej procesji wraz ze Służbą Liturgiczną Ołtarza, dziećmi pierwszokomunijnymi, przedszkolakami oraz ich rodzinami kapłan i Siostry Urszulanki SJK przeszli przez okoliczny skwer oddając w ten radosny majowy dzień cześć Jezusowi Eucharystycznemu a gromkim Te Deum zakończono tę niedzielną uroczystość.