Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Ołtarz w kaplicy św. Anny

Stronę Odwiedzono

Wczoraj: 437
Razem: 2.073.401

MIŁOSIERDZIE BOŻE

WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE

Dowiedzieliśmy się między innymi, że ks. Krzysztof pochodzi z Wronek, z parafii  Św. Katarzyny, miał 3 placówki wikariuszowskie w tym w Poznaniu i Lesznie i pierwsze probostwo w Wilczynie, gdzie zarządzał tamtejszą parafią od roku 2001. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 maja 1985 tak więc, za dwa lata będzie obchodził 25-lecie kapłaństwa. Na zakończenie dziekan życzył mu błogosławieństwa, zdrowia, aby mógł podołać nowym obowiązkom w większej i „bogatej w zwyczaje kultywowane od wieków” parafii. Z informacji przekazanych mi przez parafian z Wilczyny wiem, że ks. proboszcz dał się tam poznać jako świetny organizator różnego rodzaju imprez kulturalnych. Usłyszałem też, że udało mu się „...wiele ludków naprowadzić na dobrą drogę”, „...umie rozmawiać z młodzieżą, a nie każdy ksiądz to potrafi”, „...nie było rzeczy niemożliwych dla niego”, „...ludzie bardzo przeżywają, że nam go zabrali” „...no ale cóż w innych miejscach tacy ludzie też są potrzebni takie przeznaczenie widocznie, gdzie indziej jest bardziej przydatny”. Po moich zapewnieniach, że parafianie kaźmierscy są również życzliwi nowemu proboszczowi parafianka z Wilczyny dodała „...no to super. Więc możemy spać spokojnie. Dbajcie o Niego” Myślę, że to wystarczy, aby przybliżyć osobę ks. Krzysztofa, który, w co nie wątpię szybko zyska sobie przychylność i sympatię kaźmierzan.

Jerzy Oses