Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 51
Wczoraj: 349
Razem: 2.094.739

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

   Pewnie za sprawą opatrzności Bożej obecny proboszcz kaźmierskiej parafii ks. kanonik Zdzisław Potrawiak również kocha muzykę i dlatego podjął się tego trudnego zadania, jakim niewątpliwie jest remont wspomnianych organów. Po ogłoszeniu przez proboszcza tego faktu zaczęła się zbiórka pieniędzy na remont. Pomimo tego, że parafia zwróciła się o pomoc finansową do kilku firm tylko trzy z nich: Firma Hochland Polska, Bank Spółdzielczy w Dusznikach oraz Urząd Gminy Kaźmierz podeszły poważnie do tematu wspomagając parafię w kosztownej inwestycji. Resztę pieniążków pozyskano z ofiar składanych przez parafian oraz od prywatnych sponsorów, którzy pozostali anonimowi. Na wykonawcę remontu wybrano Pracownię Organów Artur Kaczmarek – Daniel Iwanowski z Poznania. Firma ta wykonała swą pracę po mistrzowsku. Wczoraj po zakończonym właśnie remoncie, który trwał cały rok organy zagrały zapewne tak pięknie jak wtedy w 1946 roku kiedy to podobno swym dźwiękiem oczarowały wszystkich zebranych w kościele. Podczas mszy św. odpustowej, ponieważ wczoraj właśnie miały miejsce uroczystości odpustowe w naszej parafii (Święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny patronki parafii kaźmierskiej) na organach grał osobiście wykonawca remontu p. Daniel, który jest studentem Poznańskiej Akademii Muzycznej. Trudno było doszukać się w muzyce choćby odrobiny fałszu. Instrument gra jak nowy a firma zasługuje na słowa uznania. Poświęcenia wyremontowanego instrumentu dokonał ks. kanonik Kazimierz Szachowicz referent ds. muzyki kościelnej Kurii Arcybiskupiej w Poznaniu. Panowie Artur i Daniel - wykonawcy remontu otrzymali z rąk ministrantów symboliczne kwiaty w podziękowaniu za ich pracę. Mamy nadzieję, że wyremontowane organy będą służyły parafianom przez następne kilkadziesiąt lat.


We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.