Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Ołtarz w kaplicy św. Anny

 

Stronę Odwiedzono

Dzisiaj: 57
Wczoraj: 349
Razem: 2.094.745

MIŁOSIERDZIE BOŻE

Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE
We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

   Tradycyjnie też przy drugim ołtarzu odprawiona została Msza Święta, którą koncelebrowali proboszcz naszej parafii ks. kanonik Zdzisław Potrawiak oraz wikariusz ks. Tomasz Nowak. Baldachim w tym roku nieśli strażacy z OSP Sokolniki Małe. Podczas mszy śpiewał Kaźmierski Chór „Moniuszko” W procesji udział wzięły poczty sztandarowe oraz dzieci, które w tym roku przyjęły I -wszą Komunię Św. Tradycyjnie dziewczynki w pięknych białych sukienkach sypały różnokolorowe kwiaty. Nad bezpieczeństwem wiernych biorących udział w procesji czuwali druhowie z OSP Kaźmierz którzy odpowiednio pokierowali ruchem pojazdów przejeżdżających w tym czasie przez Kaźmierski rynek, natomiast o odpowiednie nagłośnienie podczas całej uroczystości zadbał tradycyjnie p. K. Perz.


We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.