Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Świątynia wybudowana w roku 1494 należy do najstarszych w archidiecezji poznańskiej

Wnętrze świątyni

Kościół Parafialny w Kaźmierzu

Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem na zasuwie Cudownego Obrazu Matki Boskiej Kaźmierskiej

Cudowny Obraz Matki Boskiej Kaźmierskiej

Ołtarz w kaplicy św. Anny

Stronę Odwiedzono

Wczoraj: 349
Razem: 2.094.745

MIŁOSIERDZIE BOŻE

WITAMY NA NASZEJ STRONIE ☺ SZCZĘŚĆ BOŻE

Tradycyjnie też przy drugim ołtarzu odprawiona została Msza Święta, którą koncelebrowali proboszcz naszej parafii ks. kanonik Zdzisław Potrawiak oraz wikariusz ks. Tomasz Nowak. Baldachim w tym roku nieśli strażacy z OSP Sokolniki Małe. Podczas mszy śpiewał Kaźmierski Chór „Moniuszko” W procesji udział wzięły poczty sztandarowe oraz dzieci, które w tym roku przyjęły I -wszą Komunię Św. Tradycyjnie dziewczynki w pięknych białych sukienkach sypały różnokolorowe kwiaty. Nad bezpieczeństwem wiernych biorących udział w procesji czuwali druhowie z OSP Kaźmierz którzy odpowiednio pokierowali ruchem pojazdów przejeżdżających w tym czasie przez Kaźmierski rynek, natomiast o odpowiednie nagłośnienie podczas całej uroczystości zadbał tradycyjnie p. K. Perz.