blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Jerzy Oses

Piękne jasełka wystawiły w naszym kościele dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu. W tym roku tematyka związana z Narodzeniem Chrystusa przeplatała się z wątkami dotyczącymi Powstania Wielkopolskiego. Tak, więc jak to tradycyjnie w jasełkach, mali aktorzy przynieśli w nich wesołą nowinę o Narodzeniu Zbawiciela. Całość wyrażana przy śpiewie kolęd i piosenek religijnych.

Następnie do małego Jezusa przybyli prosząc o błogosławieństwo goście z wielkopolski. Prosili o siłę i wytrwałość w walce o niepodległość ojczyzny. Przedstawienie przygotowane pod kierownictwem p. Aleksandry Napierała było ciekawym połączeniem katechezy i patriotyzmu. Z tego ciekawego obrazu wynikało jak wielką ufność w Bogu pokładali Wielkopolanie, którzy zdecydowali się na udział w walkach wyzwoleńczych. Niewątpliwie tak było 90 lat temu, kiedy zdesperowani, poniżani ludzie zdecydowali się stanąć przeciwko dobrze uzbrojonej armii niemieckiej. Tylko wiara w cud Boży mogła ich do tego posunąć. Od wieków żołnierz polski zawsze szedł do walki ze słowami Bóg, Honor i Ojczyzna. Tak właśnie na pierwszym miejscu zawsze Bóg. Nie ma wątpliwości, że wiele krzywd spotkało naród polski w jego historii. Jednak Bóg ten naród umiłował i nigdy go nie opuscił. Szkoda tylko, że jak już się ludziom żyje troszkę lepiej to szybko o tym zapominają. Wracając do jasełek to na uwagę zasługują pięknie wykonane stroje zwłaszcza te z czasów powstańczych i tutaj wielki ukłon w stronę rodziców, którzy o to zadbali. W przyszłym tygodniu zapraszamy na jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przyborowie tuż po Mszy św. o godz. 10.45

Copyright © 2022, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.