blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

Jerzy Oses

10. rocznica śmierci Jana Pawła II    Papież Polak zmarł 2 kwietnia 2005 o godzinie 21:37. W dziesiątą rocznicę parafianie kaźmierscy odpowiadając na zaproszenie naszego proboszcza ks. Krzysztofa Musiała o godz. 21.00 spotkali się na modlitewnym czuwaniu. Zaplanowane czuwanie miało się odbyć przy pomniku Jana Pawła II, jednak ze względu na złe warunki atmosferyczne zostało przeniesione do kościoła. W spotkaniu podczas, którego modlono się i śpiewano znane pieśni maryjne uczestniczyła spora grupa parafian oraz zastępy zuchów i harcerzy.

Jerzy Oses

Droga Krzyżowa    W piątek 27 marca 2015r. w godzinach wieczornych, mieszkańcy przeszli ulicami Kaźmierza w Drodze Krzyżowej. Nabożeństwo, któremu przewodniczył ks. Maciej Przybylak rozpoczęło się przy krzyżu misyjnym na dziedzińcu naszej świątyni, a zakończyło się pod krzyżem na naszym parafialnym cmentarzu. Trasa Drogi Krzyżowej prowadziła ulicami; Dworcową, Topolową, Słoneczną, Jabłoniową i Leśną. Na każdej ze stacji ks. Maciej czytał przygotowane przez siebie rozważania.

Jerzy Oses

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych    W niedzielę 1 marca 2015 r., w Polsce obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia również w Kaźmierzu, z inicjatywy naszego proboszcza ks. Krzysztofa Musiała w naszym kościele o godz. 18:00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny. We mszy uczestniczyli harcerze 65 HDŚ im. Zawiszy Czarnego i Gromada Zuchowa "Rycerskie Zuchy" oraz reprezentacja kibiców Lecha Poznań (Wiary Lecha). Po Eucharystii harcerze przedstawili prezentacje multimedialne oraz odbył się Apel Poległych Żołnierzy Wyklętych.

Dk Bartłomiej Dolata

Uczmy się od Maryi, słuchać słowa Bożego1 stycznia w Kościele obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Poświęcenie Maryi pierwszego dnia rozpoczynającego się roku ma swoje znaczenie. Matka Jezusa zostaje ukazana ludziom jako najdoskonalsze stworzenie, a zarazem jako pierwsza z ludzi, którzy skorzystali z darów Chrystusa. Pismo św. ukazuje nam Maryję, która zachowuje wszystkie te sprawy i rozważa je w swoim sercu. Maryja powoli poznaje zamysł Boga względem Jej osoby. Maryja, jako Matka Słowa Bożego uczy nas także konkretnie trzech rzeczy: słuchać, przyjmować i rozważać, czyli kontemplować słowo Boże.

Uczmy się od Maryi, słuchać słowa Bożego, które jest dla nas czytane lub które sami czytamy. Wsłuchujmy się w te słowa, one naprawdę posiadają wielką moc. Ostatecznie słuchając Boga: ludzkie słowa zanikają, bo wzrasta słowo Boże – uczy św. Augustyn – przestajemy myśleć tylko po ludzku i rozwiązywać sprawy tylko po ludzku, ale zaczynamy do naszego życia, myślenia wpuszczać Boga i zaczynamy myśleć po Bożemu.

Jerzy Oses

Hej Kolęda, KolędaW niedzielę 28 grudnia 2014r. Gminny Ośrodek Kultury w Kaźmierzu zaprosił wszystkich miłośników muzyki i śpiewu do kaźmierskiej świątyni na Chóralny Koncert Kolęd. Świąteczny wystrój kościoła oraz dobra akustyka w murach świątyni sprawiły, że koncert wypadł bardzo atrakcyjnie. Na wstępie słuchaczy i chórzystów powitali proboszcz ks. Krzysztof Musiał i dyrektor GOK Piotr Pospieszny. Przed liczną publicznością zaprezentowały się trzy chóry; "Milenium" z Wronek pod dyrekcją Remigiusza Skorwidera , "Moniuszko" i "Fermata" z Kaźmierza. Oba kaźmierskie chóry wystąpiły pod dyrekcją Waldemara Hermanna.

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.