blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

Remigiusz Kaczmarek

Uroczystość odpustowa ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej   W liturgii Kościoła św. Urszula Ledóchowska wspominana jest 29 maja tj.w dzień śmierci, będący równocześnie dniem jej narodzin dla nieba. Z tej okazji w piątkowe popołudnie o godz. 18:00, została odprawiona Msza św. odpustowa, której przewodniczył ks. Bartłomiej Dolata. W tej szczególnej Ofierze Chleba i Wina neoprezbitera wspierali ks. Zdzisław Korcz CR - urszulański kapelan oraz nasz nie tak dawny wikariusz ks. Marek Skociński. Wspólnotę tutejszego “szarego domu” w ten świąteczny czas odwiedziła i w modlitwie gorliwie wspierała przełożona Centrum Poznańskiego s. Anna Reczko.

Jerzy Oses

Obrazek Prymicyjny    W niedzielę 24 maja 2015r. o godz. 12.15 mszę prymicyjną w swojej rodowitej parafii odprawił ks. Bartłomiej Dolata. W Eucharystii uczestniczyli parafianie, którzy najczęściej wspominali ks. Bartłomieja jako małego chłopca. Mały Bartek w wieku kilku lat został zauważony jako pobożne dziecko przez ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. kanonika Zdzisława Potrawiaka. Jak sam wspomina, ksiądz Zdzisław zaprosił go w szeregi ministrantów i pod jego okiem Bartłomiej stopniowo zgłębiał tajemnice naszej wiary. Z czasem Bartłomiej zaczął pobierać nauki gry na instrumentach klawiszowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu pod okiem Dyrektora p. Piotra Pospiesznego.

Jerzy Oses

30. rocznica święceń kapłańskich ks. Krzysztofa Musiała    W dniu 23 maja 2015r. jubileusz 30-lecia otrzymania święceń kapłańskich obchodził proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał. Przypomnę, że ksiądz Krzysztof pochodzi z Wronek, z parafii pw. Św. Katarzyny. Święcenia otrzymał z rąk Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Jerzego Stroby w czwartek dnia 23 maja 1985 r. Ks. Krzysztof proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu jest od 5 lutego 2008 r. Po mszy św. odprawionej w intencji jubilata parafianie złożyli proboszczowi stosowne życzenia. 

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.