blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

Jerzy Oses

Niedziela Palmowa 2018  Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej, jest to ostatnia niedziela przed Wielkanocą. Dzisiejsza Liturgia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, miało to miejsce na pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Niedziela Palmowa rozpoczyna w kościele Wielki Tydzień, okres duchowego przygotowania świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjnie tego dnia wierni przynoszą do kościoła symboliczne palmy, które zostają poświęcone przez kapłana. W naszej parafii przed mszą św. dla dzieci poświęcenie palm ma miejsce przy pomniku papieskim, po czym w procesji wierni udają się do świątyni.

Alicja Szopa

Rekolekcje 2018   W dniach 4-7.03.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych, które prowadziły Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi.  Hasłem, które towarzyszyło nam podczas owych trzech dni  było Motto św. Stanisława Kostki były słowa: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich pragnę żyć”.
   Spotkania w kościele i sali gimnastycznej odbywały się w podziałach na 3 grupy: kl. I-III; kl. IV-VI i kl. VI-VII.

Piotr Pospieszny

Koncert Kolęd   W dniu 21.01.2018 r. o godz. 16.00 w Kościele Parafialnym w Kaźmierzu odbył się „Koncert Kolęd” w wykonaniu sekcji gitarowej, działającej w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu pod kierownictwem instruktora Pana Zenona Cioska. Dzieci i młodzież oraz rodzice wykonali niezapomniane kolędy z okresu Świąt Bożego Narodzenia. Publiczność gromkimi brawami oklaskiwała wykonawców. Koncert zorganizował GOK Kaźmierz oraz ksiądz proboszcz Krzysztof Musiał.

Aleksandra Borowiak

Kolędnicy Misyjni 2018  6 stycznia w Święto Trzech Króli przy sprzyjającej pogodzie uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kaźmierzu po raz drugi wzięli udział w akacji Kolędników Misyjnych. W tym roku zbierane były pieniążki dla dzieci w Syrii i w Libanie. O godzinie 14.15 po pobłogosławieniu przez ks. Proboszcza w kościele ruszyły dwie grupy rozśpiewanych kolędników z opiekunami i ich rodzicami. Uczestnicy mieli wspaniałe stroje, puszki, gwiazdy oraz nieodzownego konika, który nadawał tempa. Łącznie kolędowało 23 dzieci w wieku 6-12 lat.

Remigiusz Kaczmarek

Festiwal Kolęd A.D. 2018   „Zapraszamy do wspólnego śpiewu, które jest już naszym ósmym wspólnym kolędowaniem przy żłóbku Pana Jezusa” – takimi słowami s. Beata USJK powitała przybyłych gości w sobotnie świąteczne popołudnie w sokolnickiej kaplicy. Data 6 stycznia stała się już tradycyjną, kiedy to małe dzieci oraz te starsze i młodzież w towarzystwie dorosłych spotykają się, by nieść naszą zwyczajną ludzką radość z Narodzin Syna Bożego. Śpiewając wszak wielbimy Pana! Przez wieki po dzień współczesny annały zapisały słowami i nutami kolęd czy pastorałek liczne przykłady i odcienie tej radości, jaką niesie ze sobą czas Bożego Narodzenia.

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.