tel.  +48 61 29 18 296

Super User
S. Małgorzata Chuda (znana jako Chudzianka)„ ... Człowiek stale wołał o miłość, żebrał o nią. Jednak nigdy nie robił tego tak intensywnie jak dzisiaj. Wszelkie zdobycze techniki coraz wspanialsze dobra materialne, nie są w stanie zastąpić potrzeby miłości. Nie można żyć wśród robotów, maszyn... zimnych i niemych. Chwilami patrząc na życie toczące się wokół nas, budzi się pytanie – czy jeszcze jestem komuś potrzebny, czy ktoś jest dla mnie życzliwy, uśmiechnie się do mnie, pokocha?...
Super User

altEuropejskie Spotkanie Młodych w duchu TAIZE, zbliża się wielkimi krokami. W naszej parafii zawiązała się Parafialna Ekipa Przygotowań. Wszystkie informacje bieżące z działalności grupy, wszelkie ogłoszenia, zdjęcia i inne ciekawostki będą dostępne pod zakładką GRUPA MODLITEWNA TAIZE (po prawej stronie). Wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza młodzież zapraszamy do zaglądania do nowego działu.

Super User

Chciałbym przedstawić dzisiaj postać Urszulanki SJK siostry Janiny Maćkowiak. Dziesięć lat temu w obecności śp. ks. Proboszcza Lucjana Rondudy społeczeństwo naszej parafii pożegnało Ją dziękując jednocześnie za pracę na rzecz Sokolnik Wielkich i okolicznych wsi. Kilka razy miałem okazję i ja rozmawiać osobiście z siostrą i jednocześnie próbowałem nakłonić Ją do podzielenia się swymi wspomnieniami. Zrazu niechętnie jednak w tym roku latem zgodziła się i spisała swe wspomnienia by podzielić się nimi z czytelnikami naszej parafialnej strony.

Jerzy Oses

W listopadzie roku 2007 ukazał się w „Obserwatorze Kaźmierskim” artykuł autorstwa p. Janusza Stróżyka na podstawie zapisków p. Doroty Jaskuła o losach rodziny Kozłowieckich z Sokolnik Małych. Artykuł za zgodą autora publikuję raz jeszcze poniżej. Mnie jednak zainteresowała osoba księdza Adama, o którym jest wzmianka we wspomnianym artykule, dlatego poniżej artykułu o rodzinie pozwoliłem sobie opisać w skrócie losy ks. Adama.

Remigiusz Kaczmarek

Bierzmowanie AD 2018„Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę. O to dziś błagam Cię.
Przyjdź w swojej mocy i sile. Radością napełnij mnie.
Przyjdź jako Mądrość do dzieci. Przyjdź jak ślepemu wzrok.
Przyjdź jako moc w mej słabości. Weź wszystko, co moje jest.”
 W niedzielę 3 czerwca radując się świętem Dziękczynienia oraz będąc w tym szczególnym czasie łaski w oktawie Bożego Ciała młodzież naszej parafii napełniła swe serca radością wypływającą z faktu, że zostali oni namaszczeni olejem i przeszli do nowego i ostatecznego życia z Bogiem. Słowa pieśni przytoczonej we wstępie popłynęły tego dnia z ust wiernych na wstępie Mszy świętej odprawionej o godz. 16-ej. To właśnie w trakcie tej Najświętszej Ofiary Ciała i Krwi Chrystusa - Ks. Bp. Grzegorz Balcerek; Wikariusz Generalny Archidiecezji Poznańskiej udzielił 77-miu młodym ludziom Sakramentu Bierzmowania.

Copyright © 2018, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.

Design by: DiabloDesign.eu