blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Boże Ciało 2015     Na dzień 4 czerwca przypadała w tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej parafii tradycyjnie ruszyła procesja eucharystyczna, której trasa tym razem prowadziła do ołtarzy rozmieszczonych wokół kaźmierskiego rynku. Tegoroczne ołtarze przygotowane zostały przez; mieszkańców Dolnego Pola i Brzezna, rodziców dzieci komunijnych, mieszkańców Przyborowa i mieszkańców Kopaniny.

Remigiusz Kaczmarek

Idźmy w przyszłość    W śliczne wiosenne niedzielne przedpołudnie 17 maja młodzież urszulańska wystawiła w Sokolnikach Wielkich gorąco oklaskiwany przez zgromadzoną publiczność spektakl zatytułowany „Idźmy w przyszłość”. Rzecz miała miejsce po Mszy świętej odprawionej o godz. 10:00 i wpisała się pięknym echem w ogólnopolskie jubileuszowe obchody urodzinowe św. Urszuli Ledóchowskiej.

Remigiusz Kaczmarek

Uroczystość odpustowa ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej   W liturgii Kościoła św. Urszula Ledóchowska wspominana jest 29 maja tj.w dzień śmierci, będący równocześnie dniem jej narodzin dla nieba. Z tej okazji w piątkowe popołudnie o godz. 18:00, została odprawiona Msza św. odpustowa, której przewodniczył ks. Bartłomiej Dolata. W tej szczególnej Ofierze Chleba i Wina neoprezbitera wspierali ks. Zdzisław Korcz CR - urszulański kapelan oraz nasz nie tak dawny wikariusz ks. Marek Skociński. Wspólnotę tutejszego “szarego domu” w ten świąteczny czas odwiedziła i w modlitwie gorliwie wspierała przełożona Centrum Poznańskiego s. Anna Reczko.

Jerzy Oses

Obrazek Prymicyjny    W niedzielę 24 maja 2015r. o godz. 12.15 mszę prymicyjną w swojej rodowitej parafii odprawił ks. Bartłomiej Dolata. W Eucharystii uczestniczyli parafianie, którzy najczęściej wspominali ks. Bartłomieja jako małego chłopca. Mały Bartek w wieku kilku lat został zauważony jako pobożne dziecko przez ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. kanonika Zdzisława Potrawiaka. Jak sam wspomina, ksiądz Zdzisław zaprosił go w szeregi ministrantów i pod jego okiem Bartłomiej stopniowo zgłębiał tajemnice naszej wiary. Z czasem Bartłomiej zaczął pobierać nauki gry na instrumentach klawiszowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu pod okiem Dyrektora p. Piotra Pospiesznego.