blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Bierzmowanie 2015    W dniu 23 czerwca 2015r. ks. bp Damian Bryl udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W czasie uroczystości ks. biskup kilka razy zwracał się do dorosłych, aby wspierali swoje dzieci i wnuki na drodze do dorosłego życia i pomagali im wzmacniać ich wiarę. Do młodzieży natomiast apelował, aby pozwolili Bogu wejść w ich życie i byli otwarci na Słowo Boże. W Eucharystii uczestniczył ks. dziekan Mariusz Marciniak z Szamotuł. Młodzież do przyjęcia sakramentu przygotował wikariusz ks. Maciej Przybylak.

Jerzy Oses

Oktawa Bożego Ciała 2015    W czwartek 11 czerwca 2015r., Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał w asyscie wikariusza ks. Macieja Przybylaka i ks. Bartłomiaje Dolaty zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Po uroczystej Eucharystii wierni udali się w procesji do czterech ołtarzy zbudowanych poza murami świątyni. Po procesji ks. proboszcz poświęcił przyniesione przez wiernych kwiaty i zioła.

Jerzy Oses

Boże Ciało 2015     Na dzień 4 czerwca przypadała w tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej parafii tradycyjnie ruszyła procesja eucharystyczna, której trasa tym razem prowadziła do ołtarzy rozmieszczonych wokół kaźmierskiego rynku. Tegoroczne ołtarze przygotowane zostały przez; mieszkańców Dolnego Pola i Brzezna, rodziców dzieci komunijnych, mieszkańców Przyborowa i mieszkańców Kopaniny.

Remigiusz Kaczmarek

Idźmy w przyszłość    W śliczne wiosenne niedzielne przedpołudnie 17 maja młodzież urszulańska wystawiła w Sokolnikach Wielkich gorąco oklaskiwany przez zgromadzoną publiczność spektakl zatytułowany „Idźmy w przyszłość”. Rzecz miała miejsce po Mszy świętej odprawionej o godz. 10:00 i wpisała się pięknym echem w ogólnopolskie jubileuszowe obchody urodzinowe św. Urszuli Ledóchowskiej.