blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Marii Panny    We wtorek 8 września 2015r. przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył w tym dniu proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Połajewie, ks. kanonik Henryk Mucha. Ksiądz kanonik był wikariuszem kaźmierskiej parafii w latach 1977-80. Po uroczystej Eucharystii nastąpiło poświęcenie ziarna siewnego po czy wierni uczestniczyli w procesji eucharystycznej wokół naszej świątyni.

Jerzy Oses

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Szamotuł Pani    Uroczystą Sumą Odpustową zakończył się Tydzień Maryjny w szamotulskiej Bazylice. Uroczystości przewodniczył biskup senior diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Tadeusz Werno. Na wstępie mszy św. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Szamotuł Pani ks. Mariusz Marciniak poprosił ekscelencję o poświęcenie kopii cudownego wizerunku Szamotuł Pani, która od tej pory będzie peregrynować po parafii, następnie po sąsiednich parafiach całego dekanatu, a w przyszłości być może jeszcze dalej. Na zakończenie uroczystości wierni wzięli udział w procesji eucharystycznej wokół szamotulskiej Bazyliki.

Jerzy Oses

Sanktuarium Szamotuły   Trwają uroczystości odpustowe ku czci MB Pocieszenia Szamotuł Pani. W sobotę tradycyjnie o godz. 9:30 odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Podczas tej mszy koncelebrowanej, której przewodniczył ks. Krzysztof Musiał modliliśmy się również, za pielgrzymów z Kaźmierza nawiedzających szamotulskie sanktuarium i kaźmierskich parafian. We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe Państwowej Straży Pożarnej i Policji z Szamotuł.

Remigiusz Kaczmarek

Na polach Grunwaldu    W dniach 12-13 czerwca br. grupa ministrantów udała się na Ogólnopolską Pielgrzymkę Ministrantów do Gietrzwałdu. Ta niewielka miejscowość niedaleko Olsztyna na Warmii jest sanktuarium maryjnym, w którym wiara katolicka była pielęgnowana razem z polskością w czasach, gdy w tych terenach nasilona była polityka germanizacyjna rządu pruskiego. Właśnie w XIX wieku miały tam miejsca prywatne objawienia Matki Bożej dwóm polskim dziewczynkom Barbarze i Justynie. Fakt ten wzbudził zaniepokojenie władz pruskich, ponieważ mogło to doprowadzić do krzewienia katolicyzmu i języka polskiego. Ludność polska podkreślała, że Maryja w objawieniach mówiła po polsku, co dodało ufności, iż niepodległa Polska już niedługo się odrodzi.

Jerzy Oses

św. Anna    W niedzielę 26 lipca 2015r. nasza parafia obchodziła Odpust ku czci naszej patronki św. Anny. Uroczystą sumę odpustową o godz.10.45 odprawił proboszcz ks. Krzysztof Musiał. Po Eucharystii wierni odmówili Litanię do św. Anny, po czym wierni przeszli w uroczystej procesji wokół kaźmierskiej świątyni. Na zakończenie odśpiewano pieśni „Te Deum Laudamus” oraz „Boże coś Polskę”.