blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Odsłonięcie i poświęcenie pomnika Katyńsko-Smoleńskiego    Mszą św. w intencji Ojczyzny rozpoczęły się obchody przypadającego dziś Narodowego Święta Niepodległości. Po mszy św. krótki program okolicznościowy przedstawili kaźmierscy harcerze. Dzisiejsze święto było też okazją do odsłonięcia i poświęcenia nowego pomnika, upamiętniającego tragiczne wydarzenia w historii naszej Ojczyzny, mianowicie Mord Katyński z roku 1940 i katastrofę Smoleńską z roku 2010.

Jerzy Oses

Uroczystość Wszystkich Świętych    W niedzielę 1 listopada 2015 r. wierni uczestnictwem we mszy św. uczcili pamięć męczenników za wiarę oddając przy tym cześć wszystkim, których kościół uznaje za świętych, również tym anonimowym. Tuż przed Eucharystią miała miejsce procesja za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

Jerzy Oses

Korowód Świętych    W sobotę 31.10.2015r. po raz drugi ulicami Kaźmierza przeszedł „Korowód Świętych”, który dla katolików jest świetną alternatywą dla Halloween. Zbiórka uczestników miała miejsce na dziedzińcu szkoły podstawowej. Tam na przybyłych czekały słodycze i smaczne rogaliki. Przed szkołą zrobiło się bardzo kolorowo, ponieważ dzieci, które przybyły na miejsce zbiórki ze swoimi opiekunami poprzebierane były za ulubionych świętych głównie za swoich patronów.

Jerzy Oses

75. rocznica wysiedleń mieszkańców gminy Kaźmierz    Odsłonięciem pamiątkowej tablicy, Komitet Odnowy Cmentarza przy Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu postanowił uczcić 75. rocznicę wysiedleń polskich rodzin ze swoich gospodarstw rolnych z Gminy Kaźmierz do Generalnej Guberni w latach 1939-1945. Tablica umieszczona została na obelisku, który ustawiono na skwerze pomiędzy kościołem i salą GOK.