blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Droga Krzyżowa 2016    W piątek 11 marca 2016r. grupa parafian wraz przeszła w Drodze Krzyżowej ulicami Kaźmierza dając w ten sposób świadectwo swojej wiary. Początek - krzyż misyjny przy kościele, następnie ul. Ks. Wacława Faustmanna. Dalej wierni przeszli ulicami; Szamotulską, Polną, Reja, Orzeszkowej i ponownie ks. Wacława Faustmanna pod Kościół. O bezpieczeństwo zadbali kaźmierscy strażacy. W Drodze Krzyżowej uczestniczyli również kaźmierscy harcerze.

Jerzy Oses

Niedziela Męki Pańskiej 2016    Dziś Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Jest to święto upamiętniające przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy na Święto Paschy. Dzisiejsza niedziela jest pierwszym dniem Wielkiego Tygodnia. Przed mszą o godz. 10:45 dzieci, które przyniosły ze sobą symboliczne palmy, zebrały się przy pomniku papieskim. Stamtąd po poświęceniu palem dzieci i ich opiekunowie ruszyli w procesji do świątyni.

Jerzy Oses

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych    Dnia 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym tego dnia w naszej świątyni odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Wśród uczestników Eucharystii byli harcerze, kibice Lecha Poznań z sekcji Kaźmierz oraz poczet sztandarowy ze szkoły podstawowej. Po mszy odbył się apel poległych przygotowany przez harcerzy pod opieką p. Anny Kubiak.

Jerzy Oses

Złote Gody   W niedzielę 17 stycznia 2016 r. w naszej świątyni została odprawiona msza św. w intencji Jubilatów obchodzących w ubiegłym roku Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W czasie Eucharystii małżonkowie odnowili swoje przysięgi małżeńskie, a na zakończenie mszy przyjęli Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia.