blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Jerzy Oses

Najświętsza Maria Panna, Królowa Polski.    We wtorek 3 maja 2016 r. obchodziliśmy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W uroczystej Eucharystii odprawionej w intencji naszej ukochanej Ojczyzny uczestniczyły poczty sztandarowe OSP Kaźmierz i OSP Radzyny, Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu i Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Kaźmierzu oraz gromada zuchów i harcerze. W swojej homilii ks. Krzysztof Musiał przybliżył nieco historię tego święta, cofając nas do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Jerzy Oses

MB FatimskaNastał miesiąc maj a z nim czas na nabożeństwa majowe. Proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof zaprasza parafian do uczestnictwa w nabożeństwach codziennie o godz. 18.00 oraz w Apelach Jasnogórskich przy Grocie Maryjnej w każdą niedzielę o godz. 21.00.

Jerzy Oses

Święta Niewiasta z Kaźmierza    W ostatnich dniach głównym wydarzeniem w polskich kościołach chrześcijańskich były obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. Rocznicy towarzyszą różne imprezy i wystawy, do których należy przygotowana przez Muzeum Narodowe w Poznaniu wystawa Imagines Medii Aevi poświęcona sztuce średniowiecznej z okresu od 966 do około 1530 r. Wśród eksponatów pochodzących z całej polski znalazła się figura z naszego ołtarza głównego przedstawiająca „Świętą Niewiastę”.

Jerzy Oses

Katyń-Smoleńsk    10 kwietnia podczas wieczornej mszy św. wierni naszej parafii modlili się w intencji ojczyzny. Modlono się za wszystkie ofiary walk o naszą niepodległość. W szczególny sposób wspomniano ofiary mordu Katyńskiego z roku 1940 i ofiary katastrofy lotniczej z roku 2010. Po mszy obecni na niej harcerze z 65 HDŚ im. Zawiszy Czarnego zaprezentowali krótki program okolicznościowy. Następnie harcerze pod opieką drużynowej p. Anny Kubiak udali się pod pomnik przy naszej świątyni, gdzie złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalone znicze.

Jerzy Oses

św. Jan Paweł II    Pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Musiała odbyło się przy pomniku św. Jana Pawła II czuwanie upamiętniające rocznicę śmierci tego wielkiego Polaka. W czuwaniu uczestniczyła grupa parafian, którzy od lat pamiętają o tym smutnym dla świata wydarzeniu. Wartę honorową przy pomniku pełnili kaźmierscy harcerze. Uczestnicy spotkania modlili się i śpiewali pieśni religijne a w godzinę śmierci papieża, odmówili litanię do św. Jana Pawła II.