blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
ks. Krzysztof Musiał

   Już przed świętami zakończyliśmy świąteczną akcję pod nazwą „Aniołek”. Inicjatywa, która wyszła od jednej z parafianek była bardzo prosta. Należało wziąć z kościoła aniołka i zrobić komuś paczkę świąteczną złożoną z najbardziej potrzebnych produktów spożywczych. Lista osób, które potrzebują takiej pomocy została stworzona przy pomocy pań i panów sołtysów z wiosek należących do naszej parafii. Oni także pomogli w dostarczeniu gotowych paczek konkretnym osobom. Ofiarność parafian kaźmierskich przerosła nasze oczekiwania. Okazali w tym miejscu dużą wrażliwość na potrzebujących. Paczki były duże i wspaniałe. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym.

ks. Waldemar Bączkowski

Ks. Waldemar: Skąd wziął się pomysł spotkań biblijnych, które ksiądz prowadzi?

Ks. Janusz: Idea zrodziła się z gorącej chęci dzielenia się Słowem Bożym. Pierwsza grupa została założona 5 lat temu w parafii św. Mateusza w Poznaniu i do dzisiaj się spotykamy.

Ks. W: Ile obecnie grup ksiądz prowadzi?

Ks. J: Obecnie jest 11 grup na różnym poziomie. Najmłodszą jest grupa założona miesiąc temu w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Luboniu.

 

Jerzy Oses

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla i kończy w wigilię Bożego Narodzenia.. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście.