blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
ks. Krzysztof Musiał

kamierz pk  Pojawił się długo oczekiwany artykuł o parafii kaźmierskiej w Przewodniku Katolickim!

Można w nim przeczytać wiele interesujących informacji na temat naszej parafii dotyczących jej historii a także teraźniejszości. Wszystko  w otoczeni zdjęć naszego pięknego kościoła. Nie zapomniano także o kaplicy w Sokolnikach. Zachęcam do nabywania jutro po Mszy Świętej.

Super User

 

Dzisiaj 14.02.2009 nasi ministranci zajęli II miejsce na Międzydekanalnym Halowym Turnieju ministrantów w Piłce Nożnej o Puchar Księdza Prepozyta Andrzeja Grabańskiego, który odbył się w Szamotułach. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ministrantów z Ostroroga. Naszym chłopakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jerzy Oses

    Zakładam, że większość kaźmierskich parafian wie o tym, iż w szamotulskiej kolegiacie znajduje się słynący na całą okolicę obraz Matki Bożej Pocieszenia "Szamotuł Pani". Wizerunek ten jest ruską ikoną namalowaną według jednego z najbardziej znanych i najpiękniejszych przedstawień Bogurodzicy, Matki Bożej Kazańskiej.

ks. Krzysztof Musiał

imgp1060   W niedzielę 1 lutego na Mszy Świętej o godz. 10.45 ks. proboszcz przyjął do grona przygotowujących się do służby ministranckiej nowego kandydata. Jest nim Adrian Barański. Będzie on przygotowywać się do pełnienia tej zaszczytnej służby przez uczestniczenie co tydzień w zbiórkach dla kandydatów na ministrantów, których jest w naszej parafii obecnie czterech.

Jerzy Oses

Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Boskiej Gromnicznej – obchodzone 2 lutego święto upamiętniające ofiarowanie Jezusa Chrystusa w świątyni jerozolimskiej, zgodnie z prawem Mojżeszowym. Przypadające w 40 dniu od Narodzenia Jezusa w przeszłości nazywane było Oczyszczeniem Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji obchodzone było dawniej jako święto Matki Boskiej Gromnicznej, obecnie jednak większy akcent położony jest na Osobę Chrystusa, który jest "światłością świata" i "Światłem na oświecenie pogan", i otrzymało nazwę Ofiarowania Pańskiego.