blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

KULT MARYJNY

Tutaj możesz odmówić nowennę do „Kaźmierza Radosnej Pani” i przy użyciu odpowiedniego formularza możesz podziękować i poprosić Matkę Bożą Kaźmierską o dalsze łaski dla siebie i innych osób.

Więcej informacji

WAŻNE INFORMACJE

Msze święte i nabożeństwa

Informacje o godzinach mszy św. i nabożeństw w Kaźmierzu i kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sokolnikach Wielkich.

Czytaj więcej

Z kart historii parafii

Najstarszą historię i dzieje naszego kościoła opisał w roku 1937, ks. Władysław Swoboda w jak to sam nazwał broszurce „Dzieje Kościoła w Kaźmierzu” wydanej nakładem ówczesnego proboszcza naszej parafii ks. Wacława Faustmanna.

Czytaj więcej

Multimedia

Zapis wideo z wydarzeń związanych z naszą parafią.

Czytaj więcej

Polecane strony

Bezpośrednie linki do ważnych stron m.in. Stolica Apostolska, Archidiecezja Poznańska, Bazylika Kolegiacka w Szamotułach i innych o tematyce chrześcijańskiej.

Czytaj więcej
Remigiusz Kaczmarek

ks. Adam„… spójrz: umieramy i już nas nie będzie
za lat czterdzieści albo za dwa lata
lecz przyda nam się co było w nas święte:
miłość – przepustka do lepszego świata”

Słowa wiersza przytoczone we wstępie są autorstwa Wojciecha Wencla. Zostały one użyte, jako puenta okazjonalnej homilii, którą wygłosił Przełożony Prowincjalny Ks. Adrian Galbas SAC podczas Mszy świętej odprawionej dnia 6 maja b/r w sokolnickiej kaplicy. Ks. Adrian w ten sposób nie tylko powiedział uczestnikom tego modlitewnego zgromadzenia o naszej powinności względem Boga ale przede wszystkim w ten nietypowy sposób podsumował całe dotychczasowe życie kapłańskie ks. Adama Sławińskiego SAC, który właśnie obchodził 35 lecie przyjęcia świeceń kapłańskich i tą uroczystą celebrą dziękował za powołanie go do służby Bożej poprzez pracę w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego Księży Pallotynów.

Alicja Szopa

Konkurs Poezji Jana Pawła II   Dnia 22 kwietnia 2018 r. w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy Świętego Jana Pawła II oraz utworów Jemu Poświęconych i prezentacji piosenek religijnych. Konkurs patronatem objęli: Starosta Powiatu Szamotulskiego–p. Józef Kwaśniewicz, Wójt Gminy Kaźmierz–p. Zenon Gałka, Dziekan Dekanatu Szamotulskiego-ks. Mariusz Marciniak, Proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Kaźmierzu - ks. Krzysztof Musiał i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu – p. Mariusz Pielucha.

Jerzy Oses

Msza św. w intencji Ojczyzny   W czwartek 3 maja 2018 r. w uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał odprawił mszę św. w intencji Ojczyzny. We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe; kombatantów, szkoły podstawowej i gimnazjum w Kaźmierzu, OSP; Radzyny, Kaźmierz i Sokolniki Małe i chóru „MONIUSZKO".

Jarosław Woźny

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018   Nieposłuszeństwo pierwszych ludzi wobec Boga spowodowało, że staliśmy się grzeszni. Odtąd grzech towarzyszy nam przez całe życie. Gdyby nie Pan Bóg, który „tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”, skazani bylibyśmy na potępienie. Syn Boga Żywego – Jezus Chrystus przeszedł drogę krzyżową i umarł na krzyżu, a potem zmartwychwstał, dając nam nadzieję na życie wieczne w niebie. Obyśmy tę szansę, daną przez Pana Boga, umieli wykorzystać.