Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Słowa skierowane do uczestników 32. ESM

Inauguracja w Poznaniu „Pielgrzymki zaufania przez ziemię” już tuż, tuż. Każdy dzień systematycznie przybliża nas do tego wydarzenia. Kto tylko chce może dowiedzieć się o nowych poczynaniach ekip organizujących ten zlot lub samemu zaangażować się w ich przygotowania. Konkretyzują się wszelkie szczegółowe ustalenia, a informacja jest na bieżąco przekazywana w świat poprzez różne media. Środki społecznej informacji, co jakiś czas powiadamiają nas także o zainteresowaniu, jakie przejawiają różne instytucje i autorytety stojące na ich czele.

Czytaj więcej...

Spotkanie rodzin, które podejmą gości z Europy

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Spotkanie rodzin, które udzielą gościny młodym europejczykom już za nami. Stało się to 6 grudnia w niedzielne i dżdżyste popołudnie. Każdy jednak, kto przybył przed oblicze „Kaźmierskiej Pani” z pewnością tryskał osobistym ciepłem i ... ciekawością, bowiem inaczej niż zwykle przebiegało to spotkanie w naszej świątyni.

 

Czytaj więcej...

PARAFIALNA EKIPA PRZYGOTOWAŃ

  Kochani!

 Postaram się Wam krótko przybliżyć dotychczasowe poczynania naszej wspaniałej ekipy :) Wszystko zaczęło się od pamiętnego dnia, w którym z wizytą do Kaźmierza przyjechał Brat Urlich. Po jednej z Mszy Św. odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące stworzenia zespołu, który zajmie się przygotowaniami u nas w parafii. Przyszło AŻ 12 osób…, z czego 3 postanowiły zacząć działać. Ogłosiliśmy kolejne spotkanie. 2 tygodnie później było nas już 6 zaangażowanych osób…i w takim oto gronie rozpoczęliśmy działanie na terenie naszej parafii i gminy. Obecnie mamy około 10 osób, które angażują się w przygotowania. I oczywiście jest z nami przez cały czas, nasz duchowy przewodnik – ks. Waldemar, który bardzo nam pomaga, (choć nie musi!). Księża powinni tylko czuwać nad nami, a nasz wikary czynnie włącza się w przygotowania, za co z serca dziękujemy!

Czytaj więcej...

Znów w piątek wspólnie śpiewamy!

altNie masz co robić, błąkasz się po ulicach lub bezmyślnie oglądasz telewizję, STOP
Przyjdź do nas i ożyw swego ducha!
ZAPRASZAMY CIEBIE !

 

Czytaj więcej...

„TAIZÉ – abyśmy byli jedno”

altSpotkanie w kręgu ksiąg – 14 XI 2009. 

Tym razem duch TAIZÉ zaprowadził nas do kaźmierskiej biblioteki. To właśnie tu, w otoczeniu ksiąg, w tej niewysłowionej aurze erudycji, wewnętrznie natchnieni Mocą Ducha zgromadziliśmy się wokół Krzyża. W osobliwym półmroku, przy blasku subtelnie przemykających płomieni świec, zatopiliśmy się w modlitwie. Nasz wzrok spoczywał na Krzyżu. Utonęliśmy w jego tajemnym widoku. Cisza…

Czytaj więcej...

Co to jest? Po co? I dlaczego? ....czyli wszystko o Taize!

Co to jest?

Taizé – wioska, położona we Francji,  gdzie powstała założona przez Brata Roger międzynarodowa wspólnota ekumeniczna. Obecnie liczy ona ponad stu braci- ewangelików i katolików - pochodzących z około 30 różnych krajów. Trzech z nich jest Polakami. Obecny przeor wspólnoty - brat Alois - objął  stanowisko po zamordowanym w 2005 roku bracie Roger. Taizé to miejsce, do którego przez cały rok przybywają tysiące chrześcijan na wspólne modlitwy o pojednanie i pokój na świecie. Raz w roku (na przełomie grudnia i stycznia) bracia opuszczają swoją wioskę, aby spotkać się z dziesiątkami tysięcy młodych osób w jednym z europejskich miast

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Thursday the 21st. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.