Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Odpust parafialny ku czci św. Anny

Utworzono: sobota, 26, lipiec 2014

Obraz św. AnnyW sobotę 26 lipca 2014r. nasza parafia obchodziła Odpust ku czci św. Anny naszej drugiej patronki. Uroczystą sumę odpustową o godz.10.00 odprawił i Słowo Boże wygłosił wikariusz z Ostroroga ks. Łukasz Stasiński. W uroczystościach odpustowych uczestniczyli zaproszeni kapłani. Po Eucharystii wierni odmówili Litanię do św. Anny. Po czym wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kaźmierskiej świątyni. Na zakończenie odśpiewano pieśni „Te deum Laudamus” oraz „Boże coś Polskę”.

Św. Anna babka Jezusa i matka Maryi już w XV w. w Europie stała się szczególną opiekunką rodzin kobiet bezdzietnych oraz matek i wdów. W naszej parafii kult św. Anny zapoczątkowany został prawdopodobnie w XVI wieku. Wielką w tym zasługę miał mieć ówczesny dziedzic Kaźmierza - Jan Niegolewski, którego uznaje się również za fundatora kaplicy św. Anny przylegającą do naszej świątyni. W kaplicy znajduje się ołtarz z wizerunkiem św. Anny jako matki uczącej swą Córkę. Na obrazie św. Anna trzyma w dłoniach otwartą książkę, z której czyta Maryja. Według źródeł historycznych kaplica zbudowana została w roku 1515, a więc za rok obchodzić będziemy 500 lecie jej istnienia.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 18th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.