Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Diamentowy Jubileusz s. Idalii Przybylskiej

Utworzono: piątek, 25, lipiec 2014

Jubileusz s. Idalii PrzybylskiejW dniu 16 lipca 2014r., jubileusz 60 lecia profesji zakonnej obchodziła s. Idalia Przybylska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Tego dnia w naszej świątyni podczas mszy św. o godzinie 18.00 wierni modlili się w intencji s. Idalii z okazji jej jubileuszu dziękując Bogu za lata służby w zakonie i prosząc o łaskę zdrowia i dalszego wiernego wypełniania jej powołania. Po mszy życzenia jubilatce złożyli proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof oraz ks. diakon Bartłomiej. Do życzeń przyłączyły się również nasze parafialne Matki Różańcowe, których przedstawicielka wręczając bukiet kwiatów złożyła na ręce jubilatki stosowne życzenia. Na zakończenie obecni na mszy parafianie odśpiewali "Życzymy, życzymy . ..”

Siostra Matylda Przybylska córka powstańca wielkopolskiego kapitana Wojska Polskiego Franciszka Przybylskiego przyszła na świat w Kaźmierzu w dniu 9 stycznia 1933 r. Do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Poznaniu wstąpiła 26 sierpnia 1952 r. I profesję zakonną złożyła 16 lipca 1954 r., przyjmując imię Idalia, a śluby wieczyste złożyła 14 lipca 1960 roku w Płudach (osiedle w granicach Warszawy). Siostra pełniła obowiązki księgowej w Domu Pomocy Społecznej we Wieleniu najpierw w latach 1954-1956, a następnie od 1964 r. do 1993 r. Ponadto pracowała we Włocławku, Ciechocinku, Międzyrzeczu i w Nysie. W 2000 roku s. Idalia wyjechała na Ukrainę do Bóbrki, gdzie przez 10 lat służyła miejscowej ludności. Od 2012 roku przebywa w Domu Prowincjalnym w Poznaniu. Siostra Idalia postrzegana jest zawsze jako osoba; uśmiechnięta, życzliwa, pogodna, ogromnie rozmodlona, polecająca Bogu intencje Zgromadzenia i ludzi potrzebujących i proszących ją o modlitwę. Bardzo wrażliwa na potrzeby bliźnich.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 18th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.