Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

80. Poznańska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Utworzono: środa, 16, lipiec 2014

80. Poznańska Piesza Pielgrzymka dotarła na Jasną Górę W dniu 15 lipca 2014 r., kilka minut po godzinie dwunastej na Jasną Górę dotarła 80. Poznańska Piesza Pielgrzymka. Wśród 18 grup liczących w sumie ponad dwa tysiące pątników była również kilkuosobowa grupa pielgrzymów z naszej parafii. U stóp Jasnej Góry na strudzonych drogą wędrowców, czekały liczne grupy ich najbliższych i parafian, którzy w tym dniu chcieli uczestniczyć w modlitwach przed obliczem Jasnogórskiej Pani. Na Jasnej Górze pielgrzymkę witali; bp Grzegorz Balcerek i kapelan pielgrzymki, ks. Tomasz Kulka.

Z informacji jakie mogliśmy usłyszeć podczas powitania wynika, że najstarsza pątniczka miała 87 lat, a najmłodszy – 4 miesiące. Rekordzista wędrował na Jasną Górę już po raz 49. Wśród pielgrzymów było też kilku obcokrajowców. Patronami tegorocznej pielgrzymki byli; św. Jan Paweł II i św. Jan XXIII, a hasłem pątników słowa „Wierzę w Syna Bożego”. Tego dnia do Częstochowy dotarło również kilka innych pielgrzymek pieszych i rowerowych z różnych rejonów naszego kraju. Po powitaniu poszczególne grupy udały się do kaplicy, aby przed obliczem Królowej Polski złożyć niesione w sercach intencje. O godz. 16:00 ks. bp Grzegorz Balcerek na wałach jasnogórskich odprawił dla pielgrzymów uroczystą Mszę św. Dla niektórych pątników Częstochowa była tylko jednym z kolejnych przystanków bowiem ponad stuosobowa grupa ( wśród nich trzy parafianki z Kaźmierza) kontynuują pielgrzymowanie do Łagiewnik. Dołączają oni do XII Wielkopolskiej Pieszej Pielgrzymki „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia”, która wyruszyła 10 lipca br. z sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp. Przed nimi kolejne 6 dni pielgrzymowania.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 18th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.