Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Utworzono: piątek, 20, czerwiec 2014

Boże Ciało AD 2014W czwartek 19 czerwca 2014 r. obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku procesja eucharystyczna przeszła ulicami Nowowiejską i Dworcową. Pierwszy z ołtarzy zbudowany został przez parafian z ul. Nowowiejskiej na szczycie bloku 10, następny ołtarz zbudowany przez rodziców dzieci komunijnych powstał przy pałacu od strony parku. Tam odprawiona została msza św. koncelebrowana, której przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Musiał. Słowo Boże, do wiernych wygłosił ks. Maciej Przybylak. Trzeci ołtarz przygotowano przy prywatnej posesji a ostatni czwarty z ołtarzy powstał przy budynku biblioteki. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe ze szkół, OSP Kaźmierz i OSP Sokolniki Małe oraz poczty parafialne. Baldachim tym razem nieśli sołtysi z gminy Kaźmierz. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali policjanci oraz druhny i druhowie strażacy z OSP Kaźmierz.

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 18th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.