blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860

Jerzy Oses

św. Jan Paweł II    Pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. Krzysztofa Musiała odbyło się przy pomniku św. Jana Pawła II czuwanie upamiętniające rocznicę śmierci tego wielkiego Polaka. W czuwaniu uczestniczyła grupa parafian, którzy od lat pamiętają o tym smutnym dla świata wydarzeniu. Wartę honorową przy pomniku pełnili kaźmierscy harcerze. Uczestnicy spotkania modlili się i śpiewali pieśni religijne a w godzinę śmierci papieża, odmówili litanię do św. Jana Pawła II.

    Nasz umiłowany rodak Papież św. Jan Paweł II odszedł z tego świata w dniu 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37. Było to w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym roku obchodzimy 11. rocznicę tego wydarzenia i rocznica ta również wypada w sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia Bożego, które obowiązuje w całym kościele od roku 2000, ogłosił 30 kwietnia (w dniu kanonizacji Siostry Faustyny) tegoż roku właśnie Jan Paweł II. Ogłoszenie tego święta było spełnieniem prośby Jezusa, który rzekł do siostry Faustyny „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” (Dz. 299).

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.