Pamiętaj o wylogowaniu przed opuszczeniem strony

LOGIN

Kleryk Bartłomiej przyjął święcenia diakonatu

Utworzono: piątek, 16, maj 2014

ks. diakon Bartłomiej DolataW dniu 15 maja 2014 r., dziesięciu alumnów Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu przyjęło święcenia diakonatu. W uroczystej Mszy św. koncelebrowanej połączonej z obrzędem udzielenia święceń diakonatu, której przewodniczył biskup senior Zdzisław Fortuniak, uczestniczyli między innymi rodzice i najbliżsi alumnów. Wśród kleryków przyjmujących święcenia był nasz kleryk Bartłomiej Dolata.

Dlatego też na uroczystość, która miała miejsce w poznańskiej katedrze udała się spora grupa kaźmierskich parafian wraz z naszym proboszczem ks. Krzysztofem Musiałem. Dla naszej wspólnoty parafialnej było to wielkie wydarzenie ponieważ od kilkudziesięciu lat nie było z niej powołania do kapłaństwa. Dlatego wdzięczni Bogu za dar powołania parafianie pragnęli uczestniczyć w tym ważnym dla kleryka Bartłomieja momencie. Na uwagę zasługuje fakt, że w uroczystości uczestniczył ( jako jedyny ) parafialny sztandar, który zabrały ze sobą Matki Różańcowe. Po uroczystości w katedrze kaźmierscy parafianie wspólnie odśpiewali "Sto Lat" i indywidualnie złożyli ks. diakonowi Bartłomiejowi najserdeczniejsze życzenia.

Diakonat to najniższy stopień sakramentu święceń, kolejne to prezbiter oraz biskup. Diakon może m.in. udzielać chrztu, czytać Ewangelię, przewodniczyć nabożeństwom (poza Mszą św.), prowadzić pogrzeby. Strój liturgiczny diakona różni się tym od księdza, że zamiast ornatu diakon nosi dalmatykę lub albę ze stułą przewieszoną przez lewe ramię.

Fotorelacja z uroczystości ASD Poznań >>>

Copyright © 2018 Parafia rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Monday the 18th. Joomla 2.5 Templates Designed by Joomla Templates Free.