blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

ks. Krzysztof Musiał

  "Tyś mi pokazał drogę do Ars, a ja ci wskażę drogę do nieba" - tak głosi napis na cokole pomnika przedstawiającego spotkanie ks. Jana Marii Vianeya z pastuszkiem. Kapłan trzyma lewą rękę na ramieniu chłopca, a drugą rękę ma skierowaną ku górze, ku niebu.

Obchodzimy Rok Kapłański, któremu patronuje św. Proboszcz z Ars. Był człowiekiem wyjątkowej ascezy i pokuty. Znany jest jako męczennik konfesjonału. Tysiące ludzi prowadził do Boga.

On dosłownie zrealizował wskazania Chrystusa zawarte w błogosławieństwach. Nam wydaje się , że mamy 10 przykazań Bożych i to nam wystarczy. Uczeń Jezusa, jeśli pragnie stać się obywatelem Królestwa Bożego, jest zaproszony na drogę ośmiu błogosławieństw. Nie jest łatwo kroczyć tą drogą, bo trzeba zapominać o sobie i stać się pokornym, jak Jezus. Trzeba na tej drodze słuchać innych ludzi, przychodzić im z pomocą i nie wywyższać się. Trzeba walczyć o czystość serca i być człowiekiem pokoju i pojednania. Trzeba uznać, że droga ośmiu błogosławieństw to jedyna z możliwych dróg, aby zostać świętym !!!

Na końcu Chrystus obiecuje: "Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie " .

Wejdź na tę drogę prowadzącą do zbawienie, nie zwlekaj, od zaraz !!! 

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.