blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

ks. Krzysztof Musiał

"Jezus zawsze zachęcał do ufnej modlitwy, zapewniając, że nasze prośby zostaną przez Boga wysłuchane. Dziwi więc nas Jego postawa wobec kobiety kananejskiej proszącej o uzdrowienie swojej córki. Aż trzy razy stanowczo i - według naszych odczuć - dość szorstko odrzucił jej prośbę. Dopiero za czwartym razem - Jezus dał się wreszcie przebłagać. Poganka wierzyła prosto, głęboko, z pasją, gotowa przyjąć wszystko - także i odmowę. Jezus widząc jej wiarę, spełnił prośbę " ( W komunii z Bogiem str: 115- 116)

Chrystus rzekł do niej: "O niewiasto, wielka jest wiara twoja, niech ci się stanie, jak chcesz "

Czy my umiemy  z takim zaangażowaniem, jak ta poganka, prosić Boga w naszych sprawach ?

Bóg czasami, a raczej często, wystawia człowieka na próbę, aby sprawdzić, jaka jest jego wiara. Bądźmy odważni, konsekwentni w naszym wołaniu do Pana. On jeśli to jest zgodne z Jego wolą, wysłucha nas i umocni naszą wiarę.

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.