blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Aleksandra Borowiak

Kolędnicy Misyjni AD 2019  6 stycznia w Święto Trzech Króli przy sprzyjającej pogodzie uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu po raz trzeci wzięli udział w akcji Kolędników Misyjnych. W tym roku zbierane były pieniądze dla dzieci w Rwandzie i Burundi. O godzinie 13.30 po pobłogosławieniu przez ks. Proboszcza w kościele ruszyły trzy grupy rozśpiewanych kolędników z opiekunami i ich rodzicami. Uczestnicy mieli wspaniałe stroje, puszki, gwiazdy, korony oraz byli pełni radości chrześcijańskiej. Jedną grupę stanowili harcerze na czele z p. Joanną oraz p. Magdaleną, natomiast dwie kolejne grupy to chętni uczniowie wraz z ich rodzicami i p. katechetkami. Odwiedziliśmy wiele domów i zebraliśmy znaczącą kwotę. Kolędnicy pozostawiali swoim ofiarodawcom pamiątkę w postaci składanej bombki z błogosławieństwami.

Był to czas miło i pożytecznie spędzony przez dzieci, ich opiekunów i Rodziców. Mali Kolędnicy misyjni, którzy uczestniczyli w akcji pokazali, że nie boją się podejmowania trudnych wyzwań, potrafią poświęcić swój czas, nieść radość innym, być małym wolontariuszem oraz podtrzymywać tradycję kolędowania. Mamy nadzieję, że nie zabraknie nam odwagi i entuzjazmu, by również za rok kolędować ulicami kaźmierskimi i zarażać innych swoją radością. Szczególne podziękowania dla Rodziców, którzy z nami kolędowali poświęcając świąteczny czas na wspólne wędrowanie, niesienie Dobrej Nowiny innym. Osobne podziękowania składamy na ręce tych Państwa Rodziców, którzy przygotowali poczęstunek dla poszczególnych grup. Za życzliwą i serdeczną odpowiedź na nasze pukanie do drzwi, za otwartość i hojność, z którą spotkaliśmy się podczas kolędowania kierujemy słowo DZIĘKUJEMY!

Kolędnicy Misyjni AD 2019

Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.