blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Aleksandra Borowiak

Korowód Świętych   Dnia 31.10.2018 w Parafii Narodzenia NMP w Kaźmierzu zorganizowano kolejny Korowód Świętych i Bal Wszystkich Świętych. Początek miał miejsce w kościele o godz. 18.45. Po nabożeństwie do Wszystkich Świętych w radosnym orszaku wyruszyliśmy na ulice Kaźmierza. Czuliśmy się bezpiecznie, bo czuwali nad nami nasi strażacy. Przyjechali swoim wozem strażackim, by nasz Korowód mógł kroczyć bezpiecznie. Harcerze oświecali naszą trasę pochodniami, a my doświetlaliśmy naszymi latareczkami, które zabraliśmy ze sobą. W drodze towarzyszyła nam wspaniała orkiestra, którą „dowodził ” pan Piotr Nobik. Przy jej akompaniamencie wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki religijne. Po dotarciu do Szkoły Podstawowej bardzo ciepło przywitała nas pani Dyrektor Hanna Łuczak oraz niezastąpiony wodzirej p. Waldek Hermann. Na początku wszyscy uczestnicy balu stanęli do wspólnej fotografii. Potem każde dziecko otrzymało pamiątkową książeczkę zatytułowaną „Święci mieszkają w niebie” oraz wiele słodkości, którymi częstowały starsze koleżanki z klasy V Karolina i Julia.

W repertuarze muzycznym wybrzmiewały ewangeliczne, ale także współczesne rytmy, które zachęcały do tańca każdego uczestnika. Nie zabrakło też pełnych emocji zabaw i występów na parkiecie. Widok roztańczonych dzieci oraz ich rodziców bardzo ucieszyły organizatorów. Po wyczerpujących tańcach uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do świetlicy, gdzie czekały na nich kolejne atrakcje. Podczas balu odbywały się konkurencje, w których mogli wziąć udział zarówno dzieci, jak i ich rodzice (losowanie zadań z kapelusza, słodki wyścig żółwi czy taniec balonowy). Uśmiechu i zabawy było bez liku.
Wszystko, co dobre szybko się kończy, więc i nasza wspaniała zabawa dobiegła końca. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymywał słodycze oraz balonik, zawierający „perełkę” świętych myśli. Był to czas wspólnej zabawy dzieci z rodzicami, który zapewne na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczestników balu. To radosne wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie pomoc i wsparcie naszego ks. Proboszcza Krzysztofa Musiała oraz wielu anonimowych darczyńców. To oni ufundowali niespodzianki i przyczynili się do tego, by spotkanie ze Świętymi w Korowodzie i podczas balu było tak atrakcyjne. Osobne podziękowania należą się panu Waldkowi Hermannowi za wspaniałe prowadzenie Balu Wszystkich Świętych. Pozostaje mieć nadzieję, że za rok będzie znacznie więcej chętnych do Korowodu i Balu wszystkich Świętych.


Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.