blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860

Jerzy Oses

Droga Krzyżowa 2016    W piątek 11 marca 2016r. grupa parafian wraz przeszła w Drodze Krzyżowej ulicami Kaźmierza dając w ten sposób świadectwo swojej wiary. Początek - krzyż misyjny przy kościele, następnie ul. Ks. Wacława Faustmanna. Dalej wierni przeszli ulicami; Szamotulską, Polną, Reja, Orzeszkowej i ponownie ks. Wacława Faustmanna pod Kościół. O bezpieczeństwo zadbali kaźmierscy strażacy. W Drodze Krzyżowej uczestniczyli również kaźmierscy harcerze.

    Kolejna Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii przeszła w piątek 18 marca br. Tym razem była to droga nocna której inicjatorem był Szafarz Nadzwyczajny Komunii Świętej Jarosław Woźny. Początek - krzyż misyjny przy kościele, następnie przemarsz przez Rynek do krzyża na rozwidleniu ulic Szkolnej i Poznańskiej. Dalej wierni przeszli ul. Gimnazjalną do Dolnej i Reja w kierunku lasu. Następnie leśną drogą do Chrustów (stacje Drogi Krzyżowej przy przydrożnych krzyżach) i dalej do Radzyn. W Radzynach ul. Podgórną do figury Matki Bożej i na Kopaninę. Z Kopaniny poprzez stanicę wędkarską przy ul. Leśnej pod krzyż misyjny na kaźmierskim cmentarzu gdzie po modlitwie za zmarłych droga dobiegła końca. W nocnym marszu uczestniczyło około 100 osób. Nad bezpieczeństwem wiernych również czuwali kaźmierscy strażacy.

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.