blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

ks. Krzysztof Musiał

Św. Piotr pyta dziś Jezusa: "Panie, ile razy mam przebaczać, jeżeli mój brat wykroczy przeciwko mnie ? Czy aż siedem razy? Jezus mu odrzekł: , Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy " .

Wiemy z doświadczenia , że nie łatwo przebaczać naszym winowajcom. Religia nasza chrześcijańska nie poleca prawa odwetu, czy zemsty tzw. "wendetty" . Chrześcijanin, jeśli kocha Chrystusa i bliźniego, jak siebie samego, potrafi przebaczać  tym, którzy go skrzywidzili. Chrystus dał nam najpiękniejszy przykład z wysokości krzyża, gdy modlił sę do Ojca: "Ojcze przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią".

Gdyby ktoś nie chciał przebaczyć swojemu winowajcy i trwał w uporze, nie może wtedy otrzymać rozgrzeszenia w sakramencie pokuty i pojednania. Uczy nas bowiem Jezus: "Podobnie uczyni wam Ojciec mój niebieski, jeżeli każdy z was nie przebaczy z serca swemu bratu"

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.