tel.  +48 61 29 18 296

ks. Krzysztof Musiał

"Dzisiejsze Słowo Boże jest wyznaniem wiary. Bóg Izraela widzi wiarę swojego ludu. Jozue doszedł do Ziemi Obiecanej, gromadzi całe plemię Izraela i każe dokonać wyboru między bogami czczonymi przez przodków i Bogiem, który wyprowadził ich z niewoli egipskiej. I oto lud Izraela odpowiada: Izraelici zawierzają Bogu swoje życie.

Do takiej samej ufności wzywa Jezus apostołów i uczniów. Apostołowie zostają przy Nim, reszta odchodzi. Piotra bez wahania odpowiada:

Prosty, pokorny rybak wierzy w Jezusa, zdaje się na Niego, nie szuka innych dróg i ufa Mu bezwarunkowo. Bóg miłości nie narzuca się nikomu i cierpliwie czeka, aż człowiek Go przyjmie. (przedruk "Słowo Żywe" nr 94, str 47)

Potrzeba umocnić się w wierze i przyjąć orędzie Dobrej Nowiny, przyjmując przy tym samego Chrystusa.

Jezu, mocno wierzę, że tylko Ty masz słowa życia Wiecznego !!!

Copyright © 2018, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.

Design by: DiabloDesign.eu