Jerzy Oses

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa - Boże Ciało. W naszej parafii od wielu lat obchody święta związane są z procesją eucharystyczną po ulicach Kaźmierza. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty z każdej z Ewangelii związane tematycznie z Eucharystią. Tradycyjnie przy drugim ołtarzu budowanym od lat przez rodziców dzieci komunijnych odprawiana jest Msza Święta, którą tym razem koncelebrowali proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Musiał i wikariusz ks. Waldemar Bączkowski. Ks. Waldemar w homilii wspomniał między innymi jak powinna wyglądać nasza postawa w czasie nabożeństw. Jak zachowywać się aby było wyraźnie widać, że oddajemy cześć Bogu a nie jesteśmy tylko zwykłymi obserwatorami.

Baldachim podczas tegorocznej procesji nieśli strażacy z OSP Radzyny.

Po kilkuletniej przerwie w procesji udział wzięła orkiestra dęta w skład, której wchodzą muzycy z kaźmierskiego zespołu "Peters Band".

W procesji udział wzięły poczty sztandarowe oraz dzieci, które w tym roku przyjęły I -wszą Komunię Św.

Tradycyjnie dziewczynki w pięknych białych sukienkach sypały różnokolorowe kwiaty.

Nad bezpieczeństwem wiernych biorących udział w procesji czuwali miejscowi policjanci i druhowie z OSP Kaźmierz, którzy odpowiednio pokierowali ruchem pojazdów przejeżdżających w tym czasie przez kaźmierski rynek. O odpowiednie nagłośnienie podczas całej uroczystości zadbał niezawodny w tej roli Kazimierz Perz.

Wracając do ołtarzy wspomnę, że pierwszy ołtarz był dziełem mieszkańców Chlewisk.

Drugi jak już wcześniej wspomniałem wznieśli rodzice dzieci, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą.

Ołtarz trzeci to wynik pracy młodych ludzi, którzy w tym roku przyjęli Sakrament Bierzmowania.

Czwarty ołtarz to dzieło pracowników Gimnazjum w Kaźmierzu.

Fotogaleria z tegorocznej uroczystości >>>

foto: R.Kaczmarek/J.Oses