blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

Jerzy Oses

Boże Ciało AD 2014W czwartek 19 czerwca 2014 r. obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku procesja eucharystyczna przeszła ulicami Nowowiejską i Dworcową. Pierwszy z ołtarzy zbudowany został przez parafian z ul. Nowowiejskiej na szczycie bloku 10, następny ołtarz zbudowany przez rodziców dzieci komunijnych powstał przy pałacu od strony parku. Tam odprawiona została msza św. koncelebrowana, której przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Musiał. Słowo Boże, do wiernych wygłosił ks. Maciej Przybylak. Trzeci ołtarz przygotowano przy prywatnej posesji a ostatni czwarty z ołtarzy powstał przy budynku biblioteki. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe ze szkół, OSP Kaźmierz i OSP Sokolniki Małe oraz poczty parafialne. Baldachim tym razem nieśli sołtysi z gminy Kaźmierz. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali policjanci oraz druhny i druhowie strażacy z OSP Kaźmierz.

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.