blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  +48 61 29 18 296

Dk Bartłomiej Dolata

Uczmy się od Maryi, słuchać słowa Bożego1 stycznia w Kościele obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Poświęcenie Maryi pierwszego dnia rozpoczynającego się roku ma swoje znaczenie. Matka Jezusa zostaje ukazana ludziom jako najdoskonalsze stworzenie, a zarazem jako pierwsza z ludzi, którzy skorzystali z darów Chrystusa. Pismo św. ukazuje nam Maryję, która zachowuje wszystkie te sprawy i rozważa je w swoim sercu. Maryja powoli poznaje zamysł Boga względem Jej osoby. Maryja, jako Matka Słowa Bożego uczy nas także konkretnie trzech rzeczy: słuchać, przyjmować i rozważać, czyli kontemplować słowo Boże.

Uczmy się od Maryi, słuchać słowa Bożego, które jest dla nas czytane lub które sami czytamy. Wsłuchujmy się w te słowa, one naprawdę posiadają wielką moc. Ostatecznie słuchając Boga: ludzkie słowa zanikają, bo wzrasta słowo Boże – uczy św. Augustyn – przestajemy myśleć tylko po ludzku i rozwiązywać sprawy tylko po ludzku, ale zaczynamy do naszego życia, myślenia wpuszczać Boga i zaczynamy myśleć po Bożemu.

Na progu Nowego Roku robimy zawsze jakieś postanowienia. Może jedną z propozycji dobrego duchowego postawienia, które pomoże nam się zbliżyć do Boga poprzez Jego Słowo niech będzie: przeczytanie całego Pisma Św. przez 2015 rok ?

Jest to pewna propozycja, z której każdy może skorzystać: pracujący, uczący się, będący w domu, czy w podróży. Wymaga to jednak systematyczności i sumienności, lecz nie jest uciążliwe. Aby pomóc w realizacji tego postanowienia poniżej zamieszczamy dwie pomoce do wyboru do pobrania z rozpisanymi poszczególnymi rozdziałami Biblii na każdy dzień. Jest to skuteczna pomoc, dzięki której nie zgubimy się w codziennej lekturze Pisma Świętego. Zachętą niech będą słowa św. Pawła: W tych rzeczach się ćwicz, cały im się oddaj, aby Twój postęp był widoczny był dla wszystkich (1 Tm 4, 15).

Wszystkim podejmującym ten wysiłek życzę wytrwałości oraz otwartości na moc Bożego Słowa, które nas przemienia i odnawia. Szczęść Boże!

Pliki do pobrania:

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.