tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860

Jerzy Oses

Święto to jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy. Wspominamy w nim przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Boże Ciało obchodzimy w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, jest to święto wypadające 60 dni po Wielkanocy.

W naszej parafii tak jak w całej Polsce obchody święta wiążą się z procesją po ulicach parafii, podczas której ksiądz niesie Monstrancję z Najświętszym Sakramentem Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty z każdej z Ewangelii związane tematycznie z Eucharystią. Tradycyjnie też przy drugim ołtarzu odprawiona została Msza Święta, którą koncelebrowali proboszcz naszej parafii ks. kanonik Zdzisław Potrawiak oraz wikariusz ks. Tomasz Nowak. Baldachim w tym roku nieśli strażacy z OSP Sokolniki Małe. Podczas mszy śpiewał Kaźmierski Chór „Moniuszko” W procesji udział wzięły poczty sztandarowe oraz dzieci, które w tym roku przyjęły I -wszą Komunię Św. Tradycyjnie dziewczynki w pięknych białych sukienkach sypały różnokolorowe kwiaty. Nad bezpieczeństwem wiernych biorących udział w procesji czuwali druhowie z OSP Kaźmierz którzy odpowiednio pokierowali ruchem pojazdów przejeżdżających w tym czasie przez Kaźmierski rynek, natomiast o odpowiednie nagłośnienie podczas całej uroczystości zadbał tradycyjnie p. K. Perz.

Copyright © 2019, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.