blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Remigiusz Kaczmarek

17 sierpnia w kaplicy sióstr Urszulanek SJK w Sokolnikach Wielkich swoją pożegnalną mszę świętą odprawił dotychczasowy kapelan ks. Marian Bański.

Podczas tej eucharystii towarzyszył mu ks. Dionizy Kogut, który posługę kapelana sprawował w drugiej połowie lat 90-tych. Decyzją  swoich przełożonych z zakonu Zmartwychwstańców ks. Marian z dniem 20 sierpnia br. został przeniesiony na południe Polski do parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mszanie Górnej.

kościół w Mszanie Górnej
 
 Mszana Górna to malowniczo położona duża wieś letniskowa, w województwie małopolskim w powiecie limanowskim. Ksiądz Marian Bański pełnił funkcję kapelana sióstr Urszulanek przez prawie sześć lat.  Życzliwy i otwarty szczególnie dla ludzi chorych i w podeszłym wieku. Często ich odwiedzał w domach z posługą kapłańską. Pomagał także proboszczom z parafii w Kaźmierzu w ich pracy jak również w innych parafiach i miejscowościach, gdzie proszono go o zastępstwo i wsparcie. Znany był szczególnie z zamiłowania do motoryzacji. Silniki motocykli i samochodów nie stanowią dla niego żadnej tajemnicy.

Pamiątkowe zdjęcie wykonane po mszy świętej. Księża Marian Bański i Dionizy Kogut stoją w towarzystwie panów: Bednarza, Człapy,Kłosa i Kaczmarka.

Pamiątkowe zdjęcie wykonane po mszy świętej. Księża Marian Bański i Dionizy Kogut stoją w towarzystwie dwójki ministrantów P. Gintera i M. Kaczmarka oraz panów: Bednarza, Człapy, Kłosa i Kaczmarka

Mieszkańcy z okolicznych miejscowości dziękując księdzu Marianowi za posługę na rzecz tutejszej społeczności życzyli Jemu także dużo sukcesów kapłańskich w nowym miejscu pracy.

R. Kaczmarek

 

Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.