blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Agnieszka Oses

Na mocy dekretu podpisanego przez księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, z dniem 31 października 2007 r z kaźmierskiej parafii odchodzi wikariusz ks. Tomasz Nowak.

Ksiądz Tomasz święcenia kapłańskie otrzymał w maju 2003 roku, funkcję wikariusza w parafii pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu pełnił od początku roku 2004. Parafianom dał się poznać jako człowiek bardzo pozytywnie nastawiony do życia. Posiada świetny dar organizacyjny, za co zyskał zaufanie wśród kaźmierskiej młodzieży. Bardzo dobrze radził sobie z obowiązkami, które spadały na niego w chwilach, kiedy z różnych powodów musiał zastąpić naszego proboszcza. Doświadczyli tego także parafianie z Bytynia, kiedy ks. Tomasz po nagłej śmierci proboszcza ks. Jana Murkowskiego przez jakiś czas kierował bytyńską parafią. Dla nas parafian i mieszkańców Kaźmierza ks. Tomasz to przede wszystkim człowiek wesoły z głową pełną pomysłów. Organizator pielgrzymek i wycieczek dla młodzieży, dobry katecheta. Nie wszyscy być może wiedzą, że ks. Tomasz Nowak to zagorzały kibic Lecha Poznań i sympatyk KKS Czarni Kaźmierz. Z dniem 1 listopada ks. Tomasz obejmuje funkcję wikariusza w parafii pw. św. Michała Archanioła w Połajewie. Jako ciekawostkę dodam, że proboszczem w tamtejszej parafii jest znany w Kaźmierzu ks. kan. Henryk Mucha, były wikariusz w Kaźmierzu. Księdzu Tomaszowi Nowakowi dziękujemy za życzliwość, za to, że przez okres blisko 4 lat towarzyszył parafianom w ich radościach i smutkach, taka jest bowiem rola kapłana, aby być zawsze blisko tych, którzy tego potrzebują. Życzymy wszystkiego najlepszego w wypełnianiu obowiązków, jakie nakłada na niego sam Bóg. Powodzenia w zdobywaniu wzajemnego zaufania wśród nowych parafian, przychylności ze strony nowego proboszcza. Mamy nadzieję że ks. Tomasz pobyt w parafii kaźmierskiej będzie do końca swojego życia miło wspominał.

Niech Matka Boska Kaźmierska ma go w swojej opiece, Szczęść Boże.

Agnieszka Oses

Wyrazem wdzięczności ze strony parafian był udział we mszy św. 30.10.2007 r połączonej z różańcem, podczas której proszono o dalsze łaski i Boże Błogosławieństwo dla ks. Tomasza.

Po mszy dzieci z ruchu oazowego, młodzież, ministranci, członkowie chóru im. Stanisława Moniuszki, parafianie i proboszcz naszej parafii osobiście pożegnali się z wikariuszem, wręczając mu kwiaty i upominki. W tym wzruszającym dla ks.Tomka momencie towarzyszyli mu również rodzice i brat którzy przyjechali w tym dniu do Kaźmierza.

fotorelacja z pożegnania >>>

Autorem zdjęć jest p. Andrzej Wielgosz, dziękujemy za udostępnienie.

 

Copyright © 2022, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.