Rok 2022 obfituje w zmiany personalne w naszej i okolicznych parafiach. Przyniósł on również takową konwersję w sokolnickiej kaplicy a miniona niedziela 28 sierpnia była ostatnim dniem posługi ks. Adama Sławińskiego SAC. O godzinie 10,00 odprawił on swą ostatnią Mszę świętą jako kapelan w świątyni, której patronuje św. Urszula Ledóchowska. Mimo chwil wzruszeń i nieukrywanego przejęcia ks. Adam z nabożną czcią odprawił Najświętszą Eucharystię a w koncelebrze również uczestniczyli ks. Proboszcz Krzysztof Musiał oraz współbrat w Zgromadzeniu Księży Pallotynów - ks. Piotr Zawada SAC. Stawili się licznie ministranci oraz mnoga grupa wiernych, która w ten sposób zechciała modlitwą pożegnać odchodzącego kapłana do nowej duszpasterskiej posługi w Sosnowcu. Kiedy liturgia dobiegła końca delegacje pożegnały księdza.

Najpierw uczyniły to oczywiście Siostry Urszulanki SJK, które wraz z przełożoną Centrum Pniewsko - Poznańskiego s. Aleksandrą Kmieciak podziękowały za te 5 lat posługi, za chwile spędzone w konfesjonale, za posługę chorym oraz okazywaną szeroko radość życia i dobroć. W podobnym tonie usłyszeć można było kolejne osoby, które zabierały głos w imieniu delegacji. Byli to reprezentanci służby liturgicznej, Panie sołtys z Komorowa, Sokolnik Małych i Sokolnik Wielkich, grupa seniorów z „Przystani u Anioła”, Apostolat „Margaretka”, który modli się w intencji ks. Adama, dzieci i rodzice z sokolnickiego przedszkola, jak również schola oraz przedstawiciel osób, które sokolnicką kaplicę odwiedzają będąc tu w okolicy na odpoczynku. Oczywiście ks. proboszcz Krzysztof Musiał także podziękował za te owocne pięć lat posługi i harmonijnej współpracy pośród kaźmierskiej społeczności. Następnie indywidualnie osoby składały swe prywatne życzenia – zdrowia, wiele radości, spotkania wielu życzliwych ludzi, z którymi przyjdzie księdzu Adamowi pracować, oraz wytrwałości w dalszym życiu i służbie i w wypełnianiu swojego kapłańskiego powołania. Szczerze powiedziawszy to w niejednym oku dostrzec można było łezkę nostalgii i rozrzewnienia przy tym pożegnaniu. Wspomniane tu delegacje również przekazały słowa powitania i wiele serdeczności na ręce ks. Piotra Zawady SAC, a to racji tej, że od tej chwili to właśnie On będzie pełnić posługę kapelańską na rzecz pracujących w tym miejscu Sióstr Urszulanek SJK oraz modlących się tu ludzi. Ks. Piotr przybył do nas bezpośrednio z Dolnego Śląska z diecezji świdnickiej z Parafii pw. św. Jadwigi w Przedborowej, gdzie był proboszczem. Zapewnił w swym słowie wiernych o radości, że może tu być z nami i że będzie się starał nadal owocnie kontynuować dzieła i pracę, jakie pełnił jego poprzednik.

Tą drogą i my w imieniu kaźmierskich parafian składamy obu kapłanom – ks. Adamowi i ks. Piotrowi owocnej posługi, wielu życzliwych serc i by ich służba Bogu przynosiła plon stukrotny i utrwalała chrześcijańskie wartości w rodzinach.

Szczęść Wam Boże!