blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Komitet Odnowy Cmentarza

   Komitet Odnowy CmentarzaMinął kolejny rok funkcjonowania naszego społecznego ciała, jakim jest powstały przy naszej parafii Komitet Odnowy Cmentarza. Z tej racji w dniu 12 grudnia b/r zorganizowaliśmy w salce parafialnej spotkanie podsumowujące naszą działalność za miniony czas. Na spotkanie zaprosiliśmy ks. proboszcza K. Musiała oraz osoby, jak: wolontariuszy, darczyńców czy sołtysów, którzy swą pracą wspierają naszą aktywność.

  

  W atmosferze przedświątecznego oczekiwania podzieliliśmy się z zebranymi ważnymi informacjami. Dotyczyły one rzecz jasna naszych ukończonych już działań oraz przedstawiliśmy plany na kolejne miesiące. Nie pominęliśmy również tematów drażliwych, które niestety miały miejsce w bieżącym roku. Ważną kwestią było również przedstawienie zestawienia, które naświetliło zebranym, jak dzieliliśmy środkami finansowymi w okresie od momentu powstania komitetu do dnia dzisiejszego. Z kolei ks. proboszcz podziękował wszystkim zebranym za ich wysiłek a w szczególny sposób za w pełni społeczną pracę na rzecz tego dzieła. Wyraził również nadzieję w to, że zainicjowana przed ponad trzema laty idea, dzięki wspólnemu zaangażowaniu wszystkich mieszkańców naszej wspólnoty przyniesie dalsze wymierne efekty i że cmentarz będzie nadal piękniał. 

tabelka1 

tabelka2

   Wartym podkreślenia jest fakt, że obrót wszystkimi środkami, darowiznami i pracą własną za cały okres działalności komitetu w latach 2010/2013 wyniósł: 50.750,70 PLN. Szczegóły tego wyniku wyczytają państwo w naszym zestawieniu, które publikujemy powyżej. Chcielibyśmy tylko zwrócić uwagę, że oprócz wszelkich form darowizn od ludzi indywidualnych otrzymaliśmy również wsparcie od instytucji takich jak np. Bank Spółdzielczy w Dusznikach czy Gminna Spółdzielnia w Kaźmierzu. Inną kwestią godną zauważenia jest spora wartość różnej w formie i wykonaniu pracy społecznej. W tabeli widnieje kwota 8,410,00 PLN. W rzeczywistości jednak ta wartość jest przez nas niedoszacowana z powodu trudności, jakie nastręcza wartościowanie tego parametru lub dlatego, że praca jest nadal kontynuowana. Kończąc naszą informację jeszcze raz dziękujemy wszystkim za okazywaną pomoc. Mamy przy tym nadzieję, ze nasza praca w dalszym ciągu będzie przez Was mile widziana, doceniana i wspierana. W Radomiu przy cmentarzu na ul. Limanowskiego działa podobny komitet. Mottem ich działalności są słowa Jana Lubońskiego: "Pamięć o Zmarłych jest probierzem uczuć społecznych, a tam, gdzie groby porastają chwastem, tam i serca ludzkie chwast pokrywa". Oby u nas chwasty nigdy nie zagościły i nie porastały naszych serc i nagrobków. Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia przyjmijcie i od nas Najserdeczniejsze Życzenia.

Komitet Odnowy Cmentarza

Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.