tel.  +48 61 29 18 296

Aleksandra Borowiak

Rokitno   Dnia 29.05.2017 r. odbyła się pielgrzymka dziękczynna do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie dla 25 dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Głównym celem naszego wyjazdu było dziecięce dziękczynienie za dar Komunii świętej, a także za rodziców, bliskich, duszpasterzy i katechetów. Pielgrzymka mała również na celu zawierzenie Matce Bożej kolejnych lat życia w łączności z Bogiem.

Dzięki temu wspólnotowemu wyjazdowi dzieci poznały wspólnotowy wymiar modlitwy poprzez pielgrzymowanie w grupie do miejsca świętego, jakim jest Sanktuarium w Rokitnie. Dodatkową atrakcją naszej wyprawy była możliwość zwiedzania tutejszego Muzeum naczyń i szat liturgicznych oraz skorzystania z labiryntu „krzewowego”, w którym mogliśmy sprawdzić swoją umiejętność poruszania się w przestrzeni. Głód i pragnienie mogliśmy zaspokoić w sympatycznej kawiarence. Pielgrzymka na pewno pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Copyright © 2018, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.