tel.  +48 61 29 18 296

Jerzy Oses

Odpust Parafialny 26.07.2017   Dzisiaj 26 lipca wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Marii Panny. W naszej parafii jest to dzień szczególny, ponieważ św. Anna jest naszą drugą patronką. Dlatego też obchodzimy dziś w naszej świątyni Odpust Parafialny ku czci św. Anny. Suma odpustowa, w której oprócz parafian uczestniczyli również zaproszeni kapłani z okolicznych parafii, odprawiona została o godz. 10:00.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Szymon Kaźmierczak-wikariusz parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej we Wronkach. Na zakończenie mszy św. wierni odmówili litanię do św. Anny, po czym wyruszyła procesja eucharystyczna wokół kaźmierskiej świątyni. Wróciwszy do świątyni, wszyscy odśpiewali „Te Deum Laudamus”, po czym celebrans udzielił wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Na zakończenie wierni odśpiewali „Boże, coś Polskę”.

Copyright © 2018, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.