blue flower

Biuro Parafialne

64-530 Kaźmierz ul. Kościelna 4 czynne;
Wt, Czw, Sob, godz. 9.00-11.00; Czw. godz. 16.00-17.30

tel.  Biuro; + 48 61 29 18 296 wikariat; 61 29 17 860 ......nr konta bankowego: 19 9072 0002 0204 6688 2000 0001

Jerzy Oses

ks_musial2

Z dniem 5 lutego 2008 r parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu ma nowego proboszcza.

Na mocy dekretu arcybiskupa metropolity poznańskiego Stanisława Gądeckiego, kierownictwo naszą parafią powierzono  dotychczasowemu proboszczowi parafii pw. Św. Jadwigi w Wilczynie, ks. Krzysztofowi Musiałowi. Oficjalne powitanie nowego proboszcza miało miejsce w niedziele 10 lutego 2008 r. Podczas mszy św. o godz. 9.00 dziekan dekanatu szamotulskiego ks. Kan. Kazimierz Wencel odczytał dekret nominacyjny i powiedział kilka słów o nowym proboszczu. Dowiedzieliśmy się miedzy innymi że ks. Krzysztof pochodzi z Wronek, z parafii  Św. Katarzyny, miał 3 placówki wikariuszowskie w tym w Poznaniu i Lesznie i pierwsze probostwo w Wilczynie, gdzie zarządzał tamtejszą parafią od roku 2001. Święcenia kapłańskie otrzymał 23 maja 1985 tak więc, za dwa lata będzie obchodził 25-lecie kapłaństwa. Na zakończenie dziekan życzył mu błogosławieństwa, zdrowia, aby mógł podołać nowym obowiązkom w większej i "bogatej w zwyczaje kultywowane od wieków" parafii. Z informacji przekazanych mi przez parafian z Wilczyny wiem, że ks. proboszcz dał się tam poznać jako świetny organizator różnego rodzaju imprez kulturalnych. Usłyszałem też, że udało mu się "...wiele ludków naprowadzić na dobrą drogę", "...umie rozmawiać z młodzieżą a nie każdy ksiądz to potrafi", "...nie było rzeczy niemożliwych dla niego", "...ludzie bardzo przeżywają że nam go zabrali" "...no ale cóż w innych miejscach tacy ludzie też są potrzebni takie przeznaczenie widocznie, gdzie indziej jest bardziej przydatny" Po moich zapewnieniach, że parafianie kaźmierscy są również życzliwi nowemu proboszczowi parafianka z Wilczyny dodała "...no to super. Więc możemy spać spokojnie. Dbajcie o NiegoSmile" Myślę, że to wystarczy, aby przybliżyć osobę ks. Krzysztofa, który w co nie wątpię szybko zyska sobie przychylność i sympatię kaźmierzan.

Jerzy Oses

 

Copyright © 2020, Parafia pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu. All Rights Reserved.